29. Septembris 2023 09:22
Jaunumi
Inese Lībiņa-Egnere: tiesnešu mācību saturā iekļauti jautājumi par valsts drošību, hibrīdapdraudējumu un vardarbības atpazīšanu

Tieslietu ministrija aktualizējusi tiesnešu un tiesu darbinieku mācību programmu saturu 2024. gadam, iekļaujot sabiedrības drošībai aktuālus izaicinājumus, kam šī brīža apstākļos jāpievērš pastiprināta uzmanība. Kā uzsver tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, mācību plānā kā nozīmīgi iekļauti jautājumi par valsts drošību, hibrīdapdraudējumu un vardarbības atpazīšanu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “Mēs, kas esam Ukrainas sabiedrotie cīņā par neatkarību un starptautiskās tiesiskās kārtības atjaunošanu, šobrīd atrodamies hibrīddraudu apstākļos, ko rada Krievija un Baltkrievija. Tādēļ jebkurš agresorvalstu atbalstītāju nodarījums rūpīgi jāvērtē no sabiedrības un valsts drošības apdraudējuma prizmas, lai saņemtais sods atbilstu nodarītajam pārkāpumam. Vienlaikus Jēkabpils traģēdijas piemērs rādīja, ka būtiski jāveicina arī sabiedrības izpratne, katra indivīda un tiesu sistēmai piederīgo profesionāļu zināšanas par to, kā atpazīt vardarbību un laikus to novērst. Lai tas nepaliktu vārdos, minētās prioritātes ir iekļautas jaunajā mācību programmā, ko tālāk apgūs tiesneši un tiesu darbinieki.”

Tiesnešu un tiesu darbinieku 2024. gada mācību programmā ir iekļautas 24 mācību tēmas dažādās tiesību nozarēs: civiltiesību un civilprocesa, krimināltiesību un kriminālprocesa, administratīvo tiesību un administratīvā procesa. Īpaša mācību programma ir paredzēta arī jaunajiem tiesnešiem (200 akadēmiskās stundas).

Savukārt 2025. gadā tiks atklāta Tieslietu akadēmija, kas būs vienots tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru, prokuroru palīgu tālākizglītības mācību centrs, kā arī nodrošinās kvalifikācijas pilnveides pasākumus izmeklētājiem starpdisciplināros jautājumos, kas ir būtiski efektīvai tiesas procesu norisei.

Pārejas posmā līdz 2025.gadam tiesnešu un tiesu darbinieku mācības nodrošina Latvijas Tiesnešu mācību centrs, paralēli ar Tieslietu akadēmijas projekta finansējumu 2024. gadā tiks nodrošinātas jau arī papildu mācības.

Tieslietu akadēmijas izveide tiek īstenota ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 6.2.1.3.i. investīcijas "Vienota tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru, prokuroru palīgu un specializēto izmeklētāju (starpdisciplināros jautājumos) kvalifikācijas pilnveides mācību centra izveide" projekta ietvaros.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties