7. Marts 2024 16:53
Jaunumi
Stājas spēkā notiesājošs spriedums par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un dienesta viltošanu

Senāta Krimināllietu departaments atteica ierosināt kasācijas tiesvedību par Latgales apgabaltiesas 2023. gada 29. marta spriedumu. Ar pārsūdzēto spriedumu apsūdzētais atzīts par vainīgu dienesta pilnvaru pārsniegšanā un dienesta viltojumā. Vainīgais sodīts ar brīvības atņemšanu uz 2 gadiem, notiesājot nosacīti, un naudas sodu 1860 eiro. No vainīgā Daugavpils novada domes labā nospriests piedzīt nodarītā kaitējuma kompensāciju 276 716,73 eiro, savukārt Daugavpils pilsētas domes labā – nodarītā kaitējuma kompensāciju 838 741,07 eiro.

Izskatāmajā lietā apsūdzētajam apsūdzība celta par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona – Valsts ieņēmumu dienesta Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktors, parakstīja un izsniedza ieinteresētajai personai viltotu izziņu par nodokļa parāda neesamību, lai tā varētu piedalīties valsts un pašvaldības rīkotajos iepirkuma konkursos.

Senāts atzina, ka apsūdzētais pamatā atkārtojis viņa apelācijas sūdzībā ietvertos argumentus, ko apelācijas instances tiesa ir izvērtējusi un motivēti noraidījusi. Apelācijas instances tiesa apsūdzētā darbībās konstatējusi visas nepieciešamās un obligātās viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmes un atzinusi, ka viņa darbības kvalificējamas pēc Krimināllikuma 317. panta trešās daļas un 327. panta pirmās daļas. Turklāt apelācijas instances tiesa atzinusi, ka, parakstot apsūdzībā norādītās izziņas, apsūdzētais apzinājās, ka tās tiks iesniegtas dalībai publisko iepirkumu konkursos.

Senāta lēmums. Lieta Nr. SKK-120/2024 (16870000912)

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties