26. Marts 2024 12:42
Jaunumi
Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā Ministru kabinets apstiprina Laimu Letiņu

Lai nodrošinātu Uzņēmumu reģistra uzdevumu efektīvu un pienācīgu izpildi, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 26. martā, Ministru kabineta sēdē virzīja apstiprināšanai Laimas Letiņas kandidatūru Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā. Pretendente guva vienbalsīgu valdības atbalstu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Apsveicu Laimu Letiņu ar iecelšanu Uzņēmuma reģistra galvenā valsts notāra amatā. Laima Letiņa ir augsti profesionāla speciāliste ar plašu pieredzi un skatījumu. Uzņēmumu reģistra galvenais uzdevums šobrīd ir celt iestādes analītiskās spējas, stiprinot drošu un ilgtspējīgu komercdarbības vidi, kā arī turpināt uzsākto ceļu, piedāvājot klientiem arvien mūsdienīgākus pakalpojumus. Jaunu uzņēmumu dibināšana un izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas datos jāpiedāvā ātri un bez liekas birokrātijas. Tas ir tiesiskas valsts konkurētspējas jautājums. Savukārt spēja atpazīt riskus saistībā ar patiesajiem labumu guvējiem un sankciju ievērošanu ir izšķiroša, rūpējoties par valsts drošību. Novēlu veiksmi īstenot to visu dzīvē.”

Norādāms, ka saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, tieslietu ministrs pēc izvirzītās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā padotības iestādes vadītāju termiņā uz pieciem gadiem. L. Letiņa Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā stāsies šī gada 2. aprīlī. Jau ziņots, ka Valsts kancelejas izsludinātais atklātais konkurss uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu norisinājās trīs kārtās un noslēdzās šī gada marta sākumā, konkursā uzvarot L.Letiņai.

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas Latvijas Republikas teritorijā reģistrē tiesību subjektus un juridiskus faktus, piemēram, komersantus un to filiāles, biedrības un nodibinājumus, reliģiskās organizācijas, komercķīlas u.c., kā arī nodrošina normatīvajos aktos noteikto ziņu (par reģistrētajiem tiesību subjektiem un juridiskajiem faktiem) publisku ticamību un pieejamību.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties