12. Aprīlis 2024 08:57
Jaunumi
Noziedzības novēršanas padome apstiprina konfiskācijas fonda līdzekļu palielināšanu cietušo atbalstam

Ceturtdien, 11. aprīlī, Ministru prezidentes Evikas Siliņas vadībā notika Noziedzības novēršanas padomes (NNP) sēde, kurā pieņemts lēmums par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas fonda līdzekļu palielinājumu cietušo atbalsta sistēmas nodrošināšanai un ekonomisko noziegumu apkarošanai.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: "Pēdējā gada notikumi saistībā ar vardarbības gadījumu savlaicīgu nenovēršanu ir ļāvuši identificēt sistēmas trūkumus un problēmas, kuras kopīgiem spēkiem izpildvara un tiesu vara ir apņēmusies sakārtot. Viens no risinājumiem, pie kura izveides Tieslietu ministrija šobrīd strādā, ir noziedzīgos nodarījumos cietušo vajadzībās balstīta un efektīva atbalsta sistēma cietušajiem. Noziegumu kvalitatīva izmeklēšana un atbalsts cietušajiem ir ārkārtīgi būtiski faktori, lai nodrošinātu, ka neviena balss nepaliek nesadzirdēta un apdraudējums vardarbības gadījumā tiek savlaicīgi novērsts. Lai cietušie saņemtu visu nepieciešamo atbalstu un resursus, kas ļauj pārvarēt traumas un atgriezties sabiedrībā ar cieņu un drošību, šodien Noziedzības novēršanas padomes atbalstīja ieceri palielināt finansējumu no konfiskācijas fonda."

Lai mazinātu vardarbības īstenošanas iespējamību pret vardarbībai pakļautajām personām, NNP atbalstīja arī elektroniskās uzraudzības tehnoloģiju (elektronisko aproču) izmantošanu. Lai ieviestu elektroniskās uzraudzības mehānismu, tuvākajā laikā plānots pieņemt tiesisko regulējumu.

Valsts kancelejas foto no 11.04.2024. NNP sēdes pieejami galerijā (https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/albums/72177720316135772/).

Papildu informācija:

Noziedzības novēršanas padome ir koleģiāla institūcija, kuras darbības mērķis ir stiprināt tiesiskumu, koordinēt un pilnveidot valsts institūciju darbību, lai novērstu un apkarotu noziedzību, īpaši korupciju un organizēto noziedzību, kas apdraud valsts drošību un ekonomisko stabilitāti, kā arī sekmētu vienotu un efektīvu izpildvaras un tiesu varas sadarbību tiesiskuma stiprināšanai.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties