19. Aprīlis 2024 17:54
Jaunumi
TM rosina paredzēt kriminālatbildību par nelikumīgu finansējumu politiskajām partijām, sākot no 10 minimālajām mēnešalgām

Tieslietu ministrija iesniegusi Saeimas Juridiskajai komisijai ierosinājumu grozījumiem Krimināllikumā, lai pilnveidotu tiesisko regulējumu, novēršot politisko partiju nelikumīgu finansēšanu. Priekšlikumi paredz samazināt nelikumīgā finansējuma slieksni, no kura iestājas kriminālatbildība, proti, no liela apmēra (50 minimālās mēnešalgas) uz ievērojamu apmēru (10 minimālās mēnešalgas). Izmaiņas izskaustu negodprātīga finansējuma saņemšanu politiskajām partijām.

Tieslietu ministrija, izvērtējot pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā diskutēto, norāda, ka šobrīd Krimināllikumā noteiktais nelikumīgā finansējuma slieksnis, no kura iestājas kriminālatbildība, ir par augstu, lai personas tiktu sauktas pie kriminālatbildības par politisko partiju nelikumīgu finansēšanu. Turklāt, nereti vairākas personas atsevišķi iemaksā naudas summas, nesasniedzot noteikto apmēru, un kontrolējošajai iestādei ir grūti pierādāms, ka minētās personas ir darbojušās grupā ar vienotu nodomu.

Ierosinātie grozījumi atbalstīti Tieslietu ministrijas pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties