24. Maijs 2024 11:36
Jaunumi
Saeimā atvērs grāmatu “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920–1922”

Godinot Latvijas parlamentārisma aizsācējus, Saeimas namā pirmdien, 27. maijā, atvērs Latvijas Nacionālā arhīva izdoto biogrāfisko vārdnīcu “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920–1922”. 

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža un vadošais pētnieks Gints Zelmenis.

Grāmatā iekļautas Latvijas Satversmes sapulcē ievēlēto deputātu biogrāfijas, kuri darbojās Satversmes sapulcē no 1920. gada 1. maija, kad notika tās atklāšanas sēde, līdz 1922. gada 3. novembrim – Satversmes sapulces pēdējai sēdei. Izdevuma sastādītāji ir Ēriks Jēkabsons, Valters Ščerbinskis un Gints Zelmenis.

Izdevumā aplūkotas gan Satversmes sapulces vēlēšanas, to rezultāti un darbība kopumā, gan ievēlēto deputātu izglītības līmenis un politiskā darbība. Tāpat ir iezīmēti arī deputātu tālākie likteņi pēc Satversmes Sapulces pilnvaru beigām. Savukārt pielikumos iekļauts Satversmes sapulces prezidija un komisiju sastāvs, kā arī grāmata papildināta ar dokumentiem un fotogrāfijām. Grāmata izdota ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Pasākums pirmdien, 27. maijā, notiks pulksten 10.35 Saeimas Dzeltenajā zālē, Jēkaba ielā 11.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties