14. Jūnijs 2005 /NR. 22 (377)
Tiesību prakse
Par dāvinājuma un pirkuma līguma atcelšanu
4

Par dāvinājuma un pirkuma līguma atcelšanu

Ja dāvinātājs nespēj samaksāt parādus, kuri viņam bijuši dāvināšanas laikā, viņa kreditori var prasīt apmierinājumu  no parādnieka dāvanas  (Civillikuma 1927.p.)

Augstākās tiesas Senāta spriedums
Lieta Nr. SKC- 22

2005.gada 12.janvārī

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: sēdes priekšsēdētājs R. Krauze, senatori M. Zāģere un O. Druks-Jaunzemis 2005.gada 12.janvārī izskatīja atklātā tiesas sēdē Rīgā Jura Kušķa pārstāvja advokāta Sanda Petroviča kasācijas sūdzību par Latvijas Republikas Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas 14.septembra spriedumu Jura Kušķa prasībā pret Guntaru Galviņu, Gintu Galviņu un Andru Tukāni par dāvinājuma līguma un pirkuma līguma atcelšanu, zemesgrāmatu ieraksta dzēšanu.
Noklausījies senatores M. Zāģeres ziņojumu, prasītājas pārstāvja advokāta S.Petroviča paskaidrojumus, ka viņš uztur kasācijas sūdzību atbilstoši tajā norādītajiem motīviem, atbildētāju Ginta Galviņa un Guntara Galviņa pārstāvja advokāta U. Ūsiņa iebildumus pret kasācijas sūdzību, Andras Tukānes pārstāvja A. Dovgalova iebildumus pret kasācijas sūdzību un lūgumu to noraidīt, Senāts

konstatēja

2000.gada 3.oktobrī Guntars Galviņš apņēmies samaksāt līdz 2001.gada 31.martam Jurim Kušķim pēc tratas (pārvedu vekseļa) Ls 10 415. Termiņam iestājoties, samaksa pēc vekseļa nav veikta.
2001.gada 12.jūnijā Juris Kušķis iesniedzis Talsu rajona tiesā pieteikumu pret Guntaru Galviņu par saistību bezstrīdus piespiedu izpildi.
Talsu rajona tiesa 2001.gada 28.maijā, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 405.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ne jurists
15. Jūnijs 2005 / 10:51
0
ATBILDĒT
Nu nebija viegli izlasīt :) Interesanti! Un liekas, taisnība šajā spēlē izvirzās vadībā ... Vai kāds neizskaidrotu iepriekšējo tiesu motivāciju pieņemot tādus ... nesaprotamus (?!) lēmumus?
lasītājs
15. Jūnijs 2005 / 08:31
0
ATBILDĒT
Tas pēdējais jau sen ir izdarīts.. :)
Anonīms lietotājs
14. Jūnijs 2005 / 16:57
0
ATBILDĒT
"juridiskās nianses šī nolūka sasniegšanai novirzot otrajā plānā" - interesants secinajums. Tād jau vadoties pēc taisnīguma principa, kurš izveidojas ar tiesneša subjektivo viedokli par lietu, jo katram cilvēkam ir sava saprašana par taisnību, bet tiesnesis ir tikai cilvēks, likuma normas tiešām var novirzīt otrajā plānā. Varbut mums vairs nevajag likumus. Iecelsim kādu "izredzēto" virstiesnesi, kurš pēc savas taisnīguma izpratnes un emocionālo gara stāvokli, katrā strīdā noteiks, kam kas pienākas.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties