10. Janvāris 2006 /NR. 2 (405)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības
2
Dr.iur.
Jānis Baumanis
 

Latvijas Kriminālprocesa likumā (KPL), kas stājies spēkā 2005.gada 1.oktobrī, atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa (LKPK), tiek reglamentēta nevis krimināllietas izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, bet gan kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības. Jāatzīmē, ka minētais institūts kriminālprocesā pastāv samērā neilgi.

Kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības

Mg.iur. Jānis Baumanis, Latvijas Policijas akadēmijas doktorants

BAUMANISMB.JPG (9486 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

Latvijas Kriminālprocesa likumā (KPL), kas stājies spēkā 2005.gada 1.oktobrī, atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa (LKPK), tiek reglamentēta nevis krimināllietas izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, bet gan kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības. Jāatzīmē, ka minētais institūts kriminālprocesā pastāv samērā neilgi. LKPK 5.4.pants, kas reglamentē krimināllietas izbeigšanu, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, Latvijas kriminālprocesā tika ieviests ar 2002.gada 20.jūnija likumu par grozījumiem LKPK, bet tajā jau ar 2004.gada 27.maija likumu izdarīti grozījumi. Ievērojot iepriekš minēto, jāatzīst, ka KPL normas, kurās tiek reglamentēta kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, būtu detalizēti jāanalizē.

KPL 385.panta 1.daļas 1.punkts noteic, ka kriminālprocesa virzīšana, lai izbeigtu to, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, ir viens no sešiem pirmstiesas kriminālprocesa veidiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
10. Janvāris 2006 / 18:30
0
ATBILDĒT
Tikai viens literatūras avots... :)
Skats no malas
10. Janvāris 2006 / 09:58
0
ATBILDĒT
Saprotu, ka šī raksta autors ar katru savu rakstu "ievelk" keksiiti doktora graada iegushanai. Ja nopietni, tad pashvaks darbs.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties