11. Jūlijs 2006 /NR. 27 (430)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par Latvijas - Krievijas miera līguma spēkā esamību
4
Mg.iur.
Māris Lejnieks
LU Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras lektors 

Bieži vien politiskajos procesos tiek izmantoti juridiski argumenti. Ne vienmēr šie juridiskie argumenti ir tikuši līdz galam izsvērti, to lietojuma mērķis politiskajos procesos ir bijis ne tik daudz tiesisks, drīzāk - papildus trekns triepiens politiķu zīmētajā gleznā. Skaļa politiskā tēze sabiedrībā ir tikusi uztverta, ieguvusi popularitāti, un to plaši tiražējuši mediji. Tā rezultātā radīts jauns mīts, kuram ticēt sākuši pat paši juristi, turpinot to tiražēt jau kā tiesisku dogmu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ZK
18. Jūlijs 2006 / 16:30
0
ATBILDĒT
Paldies autoram! Labs raksts. Grūti gan iedomāties, ka pašreizējos apstākļos un vēl priekšvēlēšanu laikā (bet varbūt tieši tādēļ - kāpēc gan ne) valdība varētu sasparoties noalgot starptautiskus ekspertus, autoritātes Miera līguma/robežlīguma jautājumu risināšanai. Pieņemu, ka lielākais praktiskais labums Latvijai no 1920.g. līguma starptautiskas atzīšanas par spēkā esošu varētu būt tiesību uz Abreni un tolaik noteikto valsts robežu saglabāšana. Kā autors norādījis, Latvijas suverenitāti Krievija šobrīd ir atzinusi, bet de jure miera līguma (kas aizstātu 1920.g. līgumu) nenoslēgšana, šķiet, netraucē kārtot ikdienas lietas.
ZK
18. Jūlijs 2006 / 14:32
0
ATBILDĒT
Lūdzu apgaismojat, par kādu tieši Robert E. Brown lietu ir runa, kur to lietu var apskatīt.
Andris
17. Jūlijs 2006 / 09:21
0
ATBILDĒT
to M.Lejnieks un z_x

Tā kā šodienas Krievija ir atzinusi Latviju, tad 1920.gada miera līgums ir tikai teorētisku pārrunu objekts, kuru mērķis ir novērst okupācijas sekas. Latvijas un Krievijas (KF) uzskati atšķiras tieši par okupācijas faktu. Kā tālāk raksta Kunarach, šodienas KF pat var neuzņemties atbildību par nozīedzīgiem PSRS laiku nodarījumiem, bet tā vispār nekādus nodarījumus neatzīst. No tā arī izriet mans secinājums, ka līdz komunistiskā režīma (no 1917-1991 ...) starptautiskai iztiesāšanai visi Lat-KF problēmu risinājumi ir lemti neveiksmei, jo KF principā neatzīst Latviju (un ne tikai Latviju) kā līdzvērtīgu starptautisko attiecību subjektu. Latvija Krievijas varas (un nu jau arī apstrādātās tautas) apziņā ir tikai G8 vai ANO Drošibas padomes pastāvīgo locekļu politisko spēlīšu objekts.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
11. Jūlijs 2006 /NR. 27 (430)
Tiesneši dod zvērestu
11. Jūlijs 2006 /NR. 27 (430)
Advokātam aizdomās turētā statuss
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties