13. Marts 2007 /NR. 11 (464)
Tiesību prakse
Par Kriminālprocesa likuma prasībām cietušā pārstāvības pilnvarojuma formai un saturam

Par Kriminālprocesa likuma prasībām cietušā pārstāvības pilnvarojuma formai un saturam

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta lēmums

 

Lietā SKK–35/2007

2007.gada 18.janvārī

 

Kriminālprocesa likums neizvirza īpašas prasības pārstāvības pilnvarojuma formai un saturam. Vispārīga norāde par pilnvarojuma saturu ir Kriminālprocesa likuma 107.pantā – ja cietušais savas tiesības īsteno ar pārstāvju starpniecību, pārstāvim ir visas cietušā tiesības. Izskatot jautājumu par pilnvarojumu, jāvadās no vispārējām tiesību normām, kas ietvertas Civillikumā, ciktāl tās neierobežo Kriminālprocesa likuma normas.

Zvērināta advokāta aizpildīts orderis var būt kā viens no pilnvarojuma apstiprinājumiem, bet tas neaizstāj pilnvaru Civillikuma izpratnē.

KL 47.panta pirmās daļas pirmā punkta nepareiza piemērošana ir saistīta arī ar KL 46.panta otrās daļas un 35.panta otrās daļas nepareizu piemērošanu.

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents P.Dzalbe, senators P.Gruziņš, senators I.Šepteris rakstveida procesā izskatīja lietu sakarā ar cietušā A.M. pārstāvja zvērināta advokāta A.N. kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2006.gada 2.novembra lēmumu un

 

konstatēja

ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2006.gada 2.jūnija spriedumu A.B. atzīts par vainīgu tādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti KL 231.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties