Kriminālprocesa likuma 26. nodaļas normas faktiski satur arī materiālo tiesību normas. Līdz ar to, izlemjot pieteikumu par radītā kaitējuma kompensāciju, tostarp arī par morālo aizskārumu, tiesai jāvadās no tām.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs senators P. Gruziņš, senatori V. Vietnieks un A. Freibergs, piedaloties prokuroram I.Š., zvērinātiem advokātiem A.P. un A.S., izskatīja mutvārdu procesā lietu sakarā ar cietušā A.R. pārstāves zvērinātas advokātes A.P. kasācijas sūdzību par Latgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2007. gada 27. februāra spriedumu un
konstatēja
Ar Preiļu rajona tiesas 2007. gada 18. janvāra spriedumu A.I. notiesāts pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu sods A.I. noteikts nosacīti, nosakot viņam uzvedības kontroli un pārbaudes laiku uz diviem gadiem. No A.I. A.R. labā piedzīts morālais kaitējums Ls 5232,40.
Saskaņā ar pirmās instances tiesas spriedumu A.I. notiesāts par rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaudies acīmredzamā necieņā pret sabiedrību, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un pretošanos varas pārstāvim, kurš vērsies pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.