15. Aprīlis 2008 /NR. 15 (520)
Informācija
Diskusija par robežlīgumu vēl nerimst
2

Ik gadu Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) darba starplaikos Rīgas Juridiskā augstskola aicina savu viesprofesori, ECT tiesnesi Dr.iur. Inetu Ziemeli uzstāties ar vieslekcijām gan minētās augstskolas studentiem, gan citiem interesentiem. Šīs tradīcijas ietvaros, ko šogad jo īpaši paspilgtina Rīgas Juridiskās augstskolas 10 gadu jubileja, 8. aprīlī aizritēja I. Ziemeles vadītā lekcija "Latvijas - Krievijas līgums par robežu". Tajā plašāk tika iztirzāts viens no aizvadītā gada aktuālākajiem jautājumiem, kā arī Satversmes tiesas pieņemtais spriedums saistībā ar robežlīgumu.

Kā zināms, pagājušā gada nogalē Satversmes tiesa savā spriedumā "Par likuma "Par pilnvarojumu Ministru kabinetam parakstīt 1997.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Politologs
15. Aprīlis 2008 / 13:04
0
ATBILDĒT
Diemžēl kolēģi juristi pārāk paļaujas uz autoritātēm, nevis argumentiem. Izlasīju spriedumu - grūti gāja, bet izlasīju. Un atradu tiesas argumentus. Tiem var piekrist, var nepiekrist. Bet nepiekrišana arī jāpamato ar argumentiem.

No profesora Levita puses nav nācies redzēt konkrētus argumentus - tikai apriorus secinājumus un tādu kā nelielu pārdzīvojumu, ka tiesa nav akli vadījusies no Levita aksiomām.

Tiesa savu secinājumu pamatošanai norāda gan vēstures faktus, gan arī avotus un literatūru, no kurienes jauniegūtās teritorijas radušās.

Pretī laikam ir tikai arguments, ka profesors Levits ir teicis, ka tas esot pretvalstiski un tā nevarot būt.

Cita nekā nav?
Jurists
15. Aprīlis 2008 / 10:04
0
ATBILDĒT
Diemžēl arī šī nostāja, ko pauž Ļ.cien. profesore ir apgāžama ar pretargumentiem, piem., 1)pirms kāda laika Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits izteica domu, ka valstī, kāda ir Latvija, nevar būt teritorijas ar dažādiem juridiskiem statusiem, t.i., jauniegūtās teritorijas, 2)Satversmes tiesas tiesnese Kristīne Krūma, izsakot savas atsevišķās domas, norādīja, ka neviens no 20.gs. 20.-30.gadu Latvijas tiesībzinātniekiem nav Abrenes apriņķi kaut vismazākā mērā atšķīris no Latvijas Republikas Satversmes 3.panta tvēruma, 3)Igaunijas Republika un Japāna, kurām arī ir atšķirīgs no Krievijas viedoklis, nekur nesteidzas noslēgt robežlīgumu ar Krieviju.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties