Saskaņā ar Satversmes 26. pantu Saeimai noteiktiem gadījumiem jāieceļ parlamentārās izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu. Pēc Lato Lapsas grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" izdošanas un līdz ar aizdomām par iespējamu korupciju tiesu sistēmā ar Saeimas lēmumu pagājušā gada septembrī tika izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā (turpmāk – Komisija). Komisijas darbības laiks vairākas reizes ir ticis pagarināts, tagad vēl līdz nākamā gada martam.
Komisijas darbības nodrošināšanai tiek tērēti iespaidīgi līdzekļi – no deputātu vidus tai ir izvēlēts savs priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks un sekretārs.1 Par katras sēdes apmeklēšanu deputāti saņem papildu piemaksas. Tehniskas lietas kārto Komisijas sekretāre, kuras algošanai no nākamā gada Saeimas budžeta tiek pieprasīti 3000 latu.2 Atbilstoši Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumam Komisijas sēdē runātais tiek fiksēts fonogrammā, pēc kuras raksta stenogrammu. Fonogrammu un stenogrammu pievieno Komisijas sēdes protokolam.
Kā liecina Komisijas stenogrammas, šo sēžu laikā otrdienās, parasti nepilnas stundas laikā, tiesībaizsardzības institūciju amatpersonas deputātus iepazīstinājušas ar vienas vai otras iestādes darbības funkcijām un pieminējušas atsevišķas neatrisinātās problēmas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.