26. Janvāris 2010 /NR. 4 (599)
Numura tēma
Tieslietu padome: ārvalstu ekspertu skats

Saeimas Juridiskās komisijas sagatavotie grozījumi likumā "Par tiesu varu" paredz jaunas institūcijas – Tieslietu padomes – izveidošanu. Atbilstoši likumprojekta autoru iecerei šai institūcijai vajadzētu iesaistīties tiesu sistēmas politikas un stratēģijas izstrādē, kā arī tiesu sistēmas darba organizācijas pilnveidošanā. Ja šis likumprojekts Saeimā tiks pieņemts, noslēgsies gandrīz desmit gadus ilgās debates par šādas institūcijas izveidošanas nepieciešamību un tai piešķiramajām pilnvarām.1

Sākotnējais Tieslietu padomes modelis tika iestrādāts šā gadsimta sākumā tapušajā Tiesu iekārtas likumprojektā.2 Sagatavoto likumprojektu toreiz nodeva ārvalstu ekspertu vērtējumam, un ekspertu atzinumos var rast vairākas idejas un pārdomas rosinošas atsauksmes par Tieslietu padomes izveidošanas kārtību un pilnvarām, kuras savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien. Šajā apskatā mēģināsim norādīt uz galvenajiem aspektiem Tieslietu padomes veidošanā, kuros ārvalstu eksperti saskatījuši gan pozitīvus ieguvumus, gan arī riskus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties