23. Februāris 2010 /NR. 8 (603)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kārtējie jaunumi Kriminālprocesa likumā
2
Šī gada 14. janvārī pieņemto likuma grozījumu komentāri
Dr.iur.
Ārija Meikališa
LU Juridiskās fakultātes profesore, LZA korespondētājlocekle  
Dr.iur.
Kristīne Strada-Rozenberga
LU Juridiskās fakultātes profesore  

Rakstā apskatīti Kriminālprocesa likuma grozījumi, kuri Saeimā pieņemti 2010. gada 14. janvārī, "Latvijas Vēstnesī" izsludināti 2010. gada 3. februārī ("Latvijas Vēstnesis" Nr. 19(4210)) un stājušies spēkā 2010. gada 4. februārī.

Grozījumu straume Kriminālprocesa likumā (KPL) nerimst – tā varētu raksturot šī gada sākumu. 2010. gada janvāra sākumā tika pieņemti kārtējie, nu jau vienpadsmitie, grozījumi KPL, kuri izsludināti 2010. gada 3. februārī un spēkā stājās jau 4. februārī. Raksturojot tos skaitliski, var norādīt, ka grozīti 36 panti, 24 no tiem t. s. vietējā kriminālprocesā (KPL A un B daļas), 12 – normās, kurās reglamentēta starptautiskā sadarbība kriminālprocesa ietvaros (KPL C daļa).

Šajā rakstā pievērsīsimies tuvākam KPL A un B daļas normu grozījumu komentāram grozījumu izdarīšanas secībā, lielāku uzmanību veltot būtiskākajiem grozījumiem, kā arī tiem, kuru izstrāde, mūsuprāt, nav bijusi pietiekami rūpīga vai kuri nav iederīgi kopējā KPL jau tā nesakārtotajā sistēmā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
saimons
25. Februāris 2010 / 11:07
0
ATBILDĒT
Rodas sajūta, ka Krimināllikums ( arī Kriminālprocesa likums ) ir atsevišķu personāžu garastāvokļa maiņu rezultātā tapis likuma normu grozījumu kokteilis! Nav vienotas stratēģijas, bieži vien grozījumi ir neizsvērti, nepārdomāti, ja, paejot zināmam laika sprīdim, attiecīgās likuma normas nākas grozīt atkārtoti!
mons
23. Februāris 2010 / 12:54
0
ATBILDĒT
Nav tikai skaidrs, kas un kādā kārtībā šos grozījumus izstrādā, ja jau par tiem cienījamām profesorēm ir jāvelta šāda visnotaļ skarba kritika, vai marsieši?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties