30. Marts 2010 /NR. 13 (608)
Vēstules
Par rakstu kritizēšanas un komentēšanas noteikumiem
14
Mg.iur.
Liene Rikova
 

Žurnālā "Jurista Vārds" 2010. gada 16. martā tika ievietota Lienes Rikovas publikācija "Saistību bezstrīdus piespiedu izpilde – kreditora cerība". Žurnālam ir divi formāti, no kuriem viens ir drukas formāts, bet otrs ir elektroniskais.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
14 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kate
6. Aprīlis 2010 / 16:12
0
ATBILDĒT
Izlasīju autores vēstuli un komentārus. Neredzu tajos absolūti nekā personīga, tikai un vienīgi kritiku par rakstu! Ir gan bijuši gadījumi ar patiešām personīga rakstura komentāriem, piemēram, pie Alda Gobzema pēdējās publikācijas šajā izdevumā (uz ko viņš, manuprāt, lieliski atbildēja tajā pašā komentāru sadaļā). Taču šeit nav nekā, kas pārkāptu profesionālo ētiku un būtu vērtējams kā uzbrukums personībai.
vcb
31. Marts 2010 / 14:27
0
ATBILDĒT
Autore, labāk priecājaties par šiem komentiem, jo tie Jums sniedz lielisku pieredzi, kādu citā veidā Jūs nekad dzīvē neiegūtu. Atcerieties - visbriesmīgāk ir, ja tu centies, kaut ko izdari, un reakcijas nav NEKĀDAS.
miauu
31. Marts 2010 / 12:47
0
ATBILDĒT
Nu nav jau tik traki. Komentāri varbūt bija skarbi (ietverot arī kritiku), bet tas nav nekas neparasts. Neredzu tajos arī kaut kādus centienus kārtot personīgus rēķinus ar autori. Patiesībā, komentētāji droši vien autori nemaz personīgi nepazīst, bet vienkārši izsaka savu viedokli par viņas rakstu. Nu nepatika lielai daļai lasītāju šis raksts.Tā mēdz gadīties. Autorei ir iespējas izdarīt secinājumus un nākotnē sagatavot kvalitatīvāku produktu, ko piedāvāt juristu sabiedrībai. Gribu nedaudz oponēt arī V.Jarkinas kundzei, proti, ja jau pati autore ievadā norāda, ka rakstā analizēs civilprocesuālo saistību bezstrīdus piespiedu izpildes veidu, to priekšrocības un trūkumus, tad lasītājam grūti pieņemt faktu, ka rakstā nekā no tā nav. Lasītājam ir visas tiesības gaidīt šo analīzi, nevis kaut kādu informācijas apkopojumu. Un vēlreiz – neviens jau negaida zinātnisku publikāciju, bet gan ievadā solīto analīzi. Rakstot šo komentāru, es vēlreiz izlasīju autores rakstu un kārtējo reizi pārliecinājos par to, ka galvenā kļūda ir pielaista struktūras sākotnējā līmenī, t.i., autore haotiski apraksta izrāvumus no tiesu prakses, taču vajadzēja sākt ar struktūru (tam ir domāti plāna punkti) un nobeigumā iekļaut kopsavilkumu. Ja tas būtu izdarīts, autore būtu pati jau rakstīšanas procesā pamanījusi, ka rakstā iztrūkst kaut kas no tā, ko viņa ievadā ir izvirzījusi par raksta mērķi un analīzes objektu.

Jebkurā gadījumā, ar šādu emocionālo nostāju autorei laikam būtu grūti iet tiesas zālē, kur notiek sacīkstes process (emocionāla cīņa) ar pretējās puses advokātu. Tāda taču ir jurista ikdiena – tiesas zālē mēs cīkstāmies tā, ka spalvas put, bet ārpus zāles paspiežam viens otram roku un pasmejamies :) Arī šeit ir tas pats – nākamie autores raksti (un cerams, ka tādi būs) iespējams izsauks sajūsmas pilnus komentārus. Cienījamā autore ! Nebēdājiet un nenokariet degunu. Tā vietā, lai publicētu šādu vēstuli redakcijai, Jums būtu bijis lietderīgāk uzrakstīt un nopublicēt raksta turpinājumu (vai jaunu rakstu) ar labi pamatotu juridisko analīzi. Tas būtu triumfējoši. Bet tagad… ?

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 11
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties