25. Maijs 2010 /NR. 21 (616)
Numura tēma
Kononovs pret Latviju: Latvija uzvar

Ir pagājis gandrīz gads, kopš "Jurista Vārds" ziņoja par Vasilija Kononova pieteikuma skatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesas Lielajā palātā. Toreiz atspoguļojām argumentu cīņu tiesas sēdē. Ņemot vērā lietas sarežģītību saistībā ar juridisko un vēsturisko kontekstu, grūti bija prognozēt Eiropas Cilvēktiesību tiesas sprieduma iznākumu.

Šā gada 17. maijā Eiropas Cilvēktiesību tiesas Lielā palāta ar 14 balsīm par un 3 balsīm pret atzina, ka 2004. gadā, notiesājot V. Kononovu par 1944. gadā izdarīto kara noziegumu, Latvija nav pārkāpusi krimināllikuma atpakaļejoša spēka aizliegumu, kas ir noteikts Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 7. pantā.

Ņemot vērā šā sprieduma tiesisko un politisko nozīmi, "Jurista Vārds" veica ekspertu aptauju. Eksperti tika lūgti sniegt viedokli par sprieduma nozīmi, vai tas ir pamatots un kādam tam bija jābūt, kā arī kādi ieguvumi vai zaudējumi no tā varētu rasties Latvijai?

"Jurista Vārda" neklātienes diskusijā piedalās: Pāvels Gruziņš, Ēriks Kalnmeiers, Diāna Hamkova, Mārtiņš Mits, Reinis Āboltiņš, Mārtiņš Paparinskis un Aleksejs Dimitrovs.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties