1. Jūnijs 2010 /NR. 22 (617)
Skaidrojumi. Viedokļi
Starplēmumu kontrole administratīvajā procesā
16
Bac.iur.
Zane Rasnača
Tieslietu ministrijas Eiropas Savienības Tiesas departamenta juriskonsulte,LU Juridiskās fakultātes maģistrante 

Tikpat svarīgs kā administratīvā procesa rezultāts ir arī pats tā sasniegšanas process un šīs sasniegšanas gaitā pieņemtie lēmumi, kuri vērsti uz galīgā lēmuma pieņemšanu (procesuālie lēmumi un/vai starplēmumi). Arī šo pārvaldes līdzekļu kontrole ir nepieciešama privātpersonas aizsargāšanai jebkurā tiesiskā un demokrātiskā valstī. Turklāt starplēmumu kontroles analīze un pilnveidošana varētu būt arī viens no līdzekļiem administratīvo aktu kontroles efektivitātes palielināšanai un tās mērķu sasniegšanai kopumā. Tādējādi šī raksta mērķis ir izpētīt, vai un kādos gadījumos nepieciešams pieļaut (atsevišķu) starplēmumu apstrīdēšanu un/vai pārsūdzību un apzināt atsevišķas ārvalstu administratīvā procesa tiesību atziņas, kas varētu noderēt, pilnveidojot Latvijā pastāvošo normatīvo regulējumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
16 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
doktorante
9. Jūnijs 2010 / 14:16
0
ATBILDĒT
To: SubaruCienījamais kolēģi (es pieņemu), neteiktu, ka bakalaura darbiem ir zems līmenis, ja tos nebūtu jau lasījusi. Diemžēl tāda ir LU politika - laist cauri šādus darbus, jo students taču maksā. Ne velti LU pasaules līmenī tiek vērtēta zemu. Un kādas ir iespējas jaunajiem kaut ko ietekmēt? Ja tu vēlies kaut ko izmainīt, tad tev LU nev ietas. UnTorgāns, es ļoti atvainojos, nav nekāds lietu mērs. Visu cieņu profesoram, bet ar vienu profesoru pensijas vecumā nebūs līdzēts, lai paceltu LU reitingu.
lalalala
3. Jūnijs 2010 / 09:20
0
ATBILDĒT
Rakstā netiek ieteikts ļaut apstrīdēt un pārsūdzēt visus starplēmumus. Tiek ieteikts vienīgi ieviest vienotus kritērijus tiem gadījumiem, kad starplēmumus jau tagad iespējams apstrīdēt un pārsūdzēt (skat. APL 1. panta 3. daļas 3. punktu, speciālos likumus un tiesu praksi), turklāt iespējams ieviest pat stingrākus kritērijus nekā šobrīd. Papildus, ņemot vērā administratīvās tiesvedības pārmērīgo ilgumu Latvijā (salīdzinot ar valstīm, kur tiesvedība vienā instancē bieži vien aizņem mazāk nekā divus mēnešus), tiek ieteikts apsvērt iespēju gadījumos, kad starplēmums rada personai būtiskas tiesiskās sekas, ļaut to apstrīdēt atsevišķi vienā instancē (iespējams izdevējiestādē īpaši, ja nav augstākas iestādes), tādējādi atslogojot tiesas un dodot iespēju personai savlaicīgi aizsargāt savas intereses. Ņemot vērā citu valstu pieredzi (piemēram, Nīderlande), tiek meklēts veids, kā novērst gadījumus, kad vairāku gadu garumā tiek apstrīdēts un pārsūdzēts administratīvais akts viena prettiesiska starplēmuma dēļ.
Subaru
3. Jūnijs 2010 / 08:49
0
ATBILDĒT
Pagaidiet mīļie juriti un topošie!

Bakalauriem esot zems līmenis, tad paaugstini doktorante, lai tas būtu augsts (tūlīt lekcijas pasniegsi)!!!8-10 lpp nevar izteikties zinātniski? Pilnīgs bu...ts, aizej pakonsultējies pie Torgāna!!!Un visiem pārējiem diedelētājiem un raudātājiem, ko Jūs tur gaužaties! Tā ļoti liela problēma gan studentiem, gan pasniedzējiem, ka ietur tikai kategorisku vienu taisnību, kuru nevar un viņuprāt nedrīkst laust! Un nav tikai viena taisnība un viena patiesība, to pierāda tiesu prakse!!!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 13
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties