7. Septembris 2010 /NR. 36 (631)
Tiesību prakse
Galīgā soda noteikšana atbilstoši Krimināllikuma 61. un 51. pantam
Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK–175
2010. gada 19. aprīlī

Ja noziedzīgā nodarījuma izdarīšana inkriminēta personai, kura nosacīti pirms termiņa atbrīvota no soda, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas laika precīzai konstatēšanai ir būtiska nozīme, jo no tā ir atkarīgs lēmums par galīgā soda noteikšanu vai nenoteikšanu atbilstoši Krimināllikuma 61. un 51. panta nosacījumiem.

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents V. Čiževskis, senatore A. Nusberga, senators P. Dzalbe, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar apsūdzētā J.V. kasācijas sūdzību par Latgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 10. februāra spriedumu un

konstatēja

Ar Balvu rajona tiesas 2009. gada 18. decembra spriedumu J.V., personas kods [..], atzīts par vainīgu un sodīts pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Saskaņā ar Krimināllikuma 61. panta piekto daļu, Krimināllikuma 51. panta pirmo daļu galīgais sods J.V. noteikts, daļēji pievienojot neizciesto sodu pēc Balvu rajona tiesas 2005. gada 26. augusta sprieduma, brīvības atņemšana uz vienu gadu un vienu mēnesi ar policijas kontroli uz vienu gadu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem mēnešiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties