4. Janvāris 2011 /NR. 1 (648)
Tiesību prakse
Dubultās sodīšanas aizlieguma principa (ne bis in idem) pārkāpums
AT Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedums
Lietā Nr. SKA–428
2010. gada 22. novembrī

Nodokļu soda nauda var tikt uzskatīta par kriminālsodu Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas izpratnē.

Dubultās sodīšanas aizlieguma princips aizliedz personu apsūdzēt vai tiesāt par otru nodarījumu tiktāl, ciktāl tas izceļas no identiskiem faktiem vai faktiem, kas būtībā ir tie paši, par kuriem persona reiz jau ir sodīta.

Ja persona sodīta gan ar nodokļu soda naudu, gan administratīvo sodu par vienu un to pašu nodarījumu, abu sodu piemērošana ir pretēja dubultās sodīšanas nepieļaujamības principam.

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments kopsēdē šādā sastāvā: senatore R. Vīduša, senators A. Guļāns, tiesnese V. Kakste, senatore V. Krūmiņa, senatore D. Mita, senators J. Neimanis, senators N. Salenieks, senatore I. Skultāne, rakstveida procesā izskatīja administratīvo lietu, kas ierosināta, pamatojoties uz A.O. pieteikumu par Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora 2007. gada 17. aprīļa lēmuma atcelšanu, sakarā ar A.O. kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2010. gada 11. februāra spriedumu.

Aprakstošā daļa

[1] Valsts ieņēmumu dienests 2006. gada 19. aprīlī pieteicējam A.O. izsniedza atļauju muitas procedūrai "ievešana uz laiku", ar kuru Latvijas Republikas teritorijā tika ievesta automašīna Toyota Avalon, ar pilnu atbrīvojumu no nodokļu maksājumiem līdz 2006.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties