24. Aprīlis 2012 /NR. 17/18 (716/717)
Akadēmiskā dzīve
Jaunas tiesību zinātņu doktores
13
2012. gada 23. martā promocijas darbus tiesību zinātņu doktora grāda iegūšanai aizstāvēja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorantes Linda Damane, Līga Mazure un Inese Druviete.
Foto: Boriss Koļesņikovs, Māris Kaparkalējs, LV

Visas trīs jaunās tiesību doktores papildināja Latvijas tiesību zinātnes krātuvi ar zinātniski nozīmīgiem darbiem. L. Damane aizstāvēja darbu "Notariālais akts kā mantisko un nemantisko tiesību garants", L. Mazure aizstāvēja darbu "Pacienta griba un tās civiltiesiskā aizsardzība", savukārt I. Druviete – darbu "Tiesvedības izdevumu nodrošinājums kā viens no tiesību aizsardzības pagaidu līdzekļiem starptautiskajā komerciālajā šķīrējtiesā".

L. Damanes darbs sniedz vērā ņemamu ieguldījumu notariālo tiesību attīstībā. L. Damane ir ilggadēja LU Juridiskās fakultātes lektore un arī zvērināta notāra palīdze. Viņas pieredze ir izpaudusies arī darbā, kur analizētas gan teorētiskas atziņas, gan arī zvērinātu notāru prakse.

Autore sava darba tēmas aktualitāti pamato ar to, ka Latvijas zinātne līdz šim notariālajam aktam veltījusi tikai pastarpinātu uzmanību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
13 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
1
8. Maijs 2012 / 00:47
1
ATBILDĒT
Pilnībā bezjēgā tie doktori, nu un, ko tas dod?



Doktors, doktors, tas ir doktors? Un?



Nekas jau nemainās, likumi kā ir tā paliek, netiek ne veikti grozījumi, ne uzlabojumi, bet doktori pieaug?!



Doktori runā, runā, runā, un? Tas kaut ko maina?
andis titorenko
6. Maijs 2012 / 01:01
0
ATBILDĒT
Izglītību latvietis visumā uzskata tikai par līdzekli, nevis par mērķi un pašvērtību, kam nozīme personības attīstīšanā. Nav vēl īstas izpratnes par to, ko dod garīgi pilnvērtīga dzīve, intelektuālas intereses un garīga bauda. /Uldis Ģermanis/



Latviešu inteliģents attīstās tikai līdz zināmam vecumam (…) tik maz vērības piegriež zinātniskam darbam (…)./J.Lapiņš/



Latviešu mākslinieks ir ātraudzis, kas ātri novīst, garīgi mirst jau kā jauneklis (…)./J.Lapiņš/



Latvijai nav stipras un lielas dziņas uz augšu, Latvijai nav ilgas radīt sev galotnes (…), mēs esam pazaudējuši dārgāko (…): dziņu uz patstāvību (…). /K.Skalbe/



Novēlu garīgi nemirt jaunām (jauniem), rast garīgu baudu un dziņu uz augšu Latvijas un Ārlatvijas ārēs.
andis
28. Aprīlis 2012 / 22:19
0
ATBILDĒT
Jā, ir likumsakarība, kas ir ieguvis doktora grādu grāda pēc, no tā īpašu aktivitāti nav ko sagaidīt pēc grāda iegūšanas, ja nu vienīgi nav vēlme tiekties pēc nākošajiem tituliem titulu pēc. Vispār tā jau tāda nevajdzīga sevis mocīšana.



Nākotnes un topošajiem doktorantiem, visupirms, vajadzētu censties pašiem izvirzīt akadēmiskas aktivitātes, nevis pieturēties pie minimālajiem rakstītajiem, izvirzītajiem kritērijiem.



Un tiešām JV publikācijas neskaitās kā zinātne, lai gan tur varētu atrast daudz laba, kas uz to pusi velk. Bet, ja neveiktu atsauci uz JV publikācijām, tad jau tā bilde būs vēl bēdīgāka, līdz ar to JV varētu būt pieminams, atmetot izteikto formalismu.



Ja „krējumam” būtu šaubas, tad jau grādus nepiešķir. Tomēr „krējuma” viedoklis ir tikai viens viedoklis. Tiekties vajadzētu uz tādu līmeni, ka parastam cilvēkam īpaši nepārzinot virtuvi, nerodas šaubas. Vispārinot šo domu, Latvijas vadošos amatos pārsvarā ir tikai kompetenti, ļoti zinoši un varbūt pat gudri cilvēki, tomēr parasts cilvēks šādam viedoklim biežāk nepiekrītīs nekā piekritīs. Diezvai būtu pareizi šo nesaisti norakstīt uz parasta cilvēka neizpratni par lietām. Neticīgais kļūst par ticīgu tikai, kad sāk ticēt. Lai sāktu ticēt, sākumā vajadzētu kādu taustāmu lietu. Īsteni ticīgajiem gan nevajag pat taustāmu lietu, tomēr šinī kontekstā, paļaušanās uz „krejuma” nešaubīgo viedokli būtu jau naivuma pazīme, kas it kā nebūtu labi.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 10
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties