Foto: Arnis Blumbergs, “LV”
— Kopš iepriekšējās Tiesnešu biedrības pilnsapulces pērn novembrī jau pagājis pusgads. Kāds tas bijis šai tiesnešu pašpārvaldes organizācijai, kādi jautājumi un problēmas nodarbinājuši jūsu kolēģu prātus?
— Lai gan mūsu biedrības tiesnešu pilnsapulce notiek reizi gadā, darbs ar to vien nebeidzas. Saskaņā ar Tiesnešu biedrības statūtiem reizi trijos mēnešos sasaucam valdes sēdes, bet biedrības prezidija sēdes notiek biežāk, galvenokārt pēc vajadzības — ja vēlamies paust kādu viedokli, izdiskutēt un izlemt aktuālu jautājumu. Ko mēs darām? Vispirms jau cīnāmies par savām tiesībām, jo pēdējā laikā, konkrēti — sakarā ar Valsts civildienesta likuma stāšanos spēkā šā gada 1. janvārī— tiesneši zaudējuši vairākas sociālās un materiālās garantijas. Par to jau runāju Tiesnešu biedrības pilnsapulcē, iekams likums vēl nebija stājies spēkā. Uz šo situāciju pievērsa uzmanību arī šīgada martā notikusī visu Latvijas tiesnešu konference. Lieta tāda, ka likumā “Par tiesu varu” būtu jābūt normu pantiem, kas konkrēti uzskaitītu un noteiktu minētās tiesnešu garantijas, taču tajā ir atsauces šai ziņā uz citu— civildienesta ierēdņu likumu. Tā kā jaunajā Valsts civildienesta likumā šo normu vairs nav, līdz ar to tiesneši zaudējuši šīs garantijas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.