Rakstā sniegts ieskats šā gada 29. novembrī publiskotā autoru pētījuma "Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas institucionālā uzbūve un funkcijas elektroenerģijas un siltumenerģijas nozarē" būtiskākajos secinājumos un piedāvātajos ieteikumos. Pētījumā no labas pārvaldības viedokļa analizēta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk – SPRK) institucionālā uzbūve un darbība elektroenerģijas un siltumenerģijas nozarē, aplūkojot arī tādus regulēšanas aspektus, kas nav nokļuvuši masu mediju dienas kārtībā, taču ir vienlīdz būtiski labas pārvaldības nodrošināšanai.
Rakstā ietverti arī secinājumi un ieteikumi, kas saistīti ar nepieciešamību veikt izmaiņas tiesiskajā regulējumā. Ar citiem pētījuma secinājumiem un ieteikumiem, tajā skaitā par 2009. gada nogalē notikušo regulēšanas funkcijas centralizāciju, SPRK un Konkurences padomes funkciju savstarpējo saikni, kā arī tarifu noteikšanas kontroli, iespējams iepazīties tuvāk pētījuma pilnajā tekstā.1
LL.M Dace Cīrule, zvērināta advokāte birojā "Adversus" Foto: no personīgā arhīva |
Mg.iur. Sandis Bērtaitis, partneris, zvērināts advokāts birojā "Adversus" Foto: Boriss Koļesņikovs |
Mg.iur. Aiga Grišāne, juriste biedrībā "Sabiedrība par atklātību – Delna" Foto: Boriss Koļesņikovs |
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.