Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – Birojs) ir izstrādājis likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"" (turpmāk – Likumprojekts), paredzot precizējumus likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (turpmāk – Likums) 4. un 18. pantā attiecībā uz amatpersonu statusa noteikšanu un rīcības ar valsts un pašvaldības mantas un finanšu līdzekļu definējumu. Līdz ar šiem grozījumiem gan jāveic saistīti grozījumi Likuma 1. un 20. pantā, kā arī jāpapildina Likums ar jaunu 20.1 pantu.
Esmu daudz saskāries ar interesantu attieksmi pret Biroju un tā darbiniekiem, kuri bieži vien tiek uztverti kā ļaunie policisti, kurus patīkamāk ir redzēt ejam nekā nākam un vēl labāk – neredzēt vispār. Kā amerikāņu rakstnieks Dž. Vomboks reiz teicis par policistiem: viņiem ikviens ir noziedznieks, izņemot partneri un pašu, tomēr arī par parteri ne vienmēr var būt drošs. Tāpat bieži vien daži domā par Biroju un tā iniciatīvām. It kā Biroja darbība būtu vērsta tikai uz to, lai kādu padarītu par likumpārkāpēju, nelieti, maksimāli ierobežotu un galu galā noteikti vestu tiesas priekšā, iemestu cietumā vai vismaz, kā minimums, uzliktu administratīvo sodu. Tā, piemēram, masu medijos citētie Latvijas Olimpiskās komitejas (turpmāk – LOK) prezidenta Aldoņa Vrubļevska izteikumi netieši norāda uz kaut ko ļoti līdzīgu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.