12. Marts 2013 /NR. 10 (761)
Tiesību prakse
Vardarbība ieslodzījuma vietā kā būtisks cilvēktiesību pārkāpums
Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKA – 681
2012. gada 9. jūlijā

Valsts pienākums ir darīt visu saprātīgi iespējamo, lai nepieļautu vardarbību ieslodzīto starpā. Neveicot pienācīgus pasākumus, valsts rīkojas prettiesiski.

Lietās, kuras saistītas ar vardarbību ieslodzīto starpā, sevišķa nozīme ir objektīvās izmeklēšanas principam. Iegūtā informācija ir saprātīgi novērtējama, lai konstatētu cilvēktiesību pārkāpumu konkrētā gadījumā.

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments šādā sastāvā: senatore D. Mita, senators A. Guļāns, senatore V. Kakste, rakstveida procesā izskatīja G.C. blakus sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2012. gada 31. janvāra lēmumu, ar kuru atstāts negrozīts Administratīvās rajona tiesas tiesneses 2011. gada 5. decembra lēmums par atteikšanos pieņemt pieteikumu.

 

Aprakstošā daļa

Pieteicējs G.C. vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par zaudējumu, personiskā kaitējuma un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, kas nodarīts ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes prettiesisku faktisko rīcību. Pieteikumā norādīts, ka Latvijas ieslodzījuma vietās ieslodzītie tiek iedalīti kastās. Pārvalde pieļauj šādu iedalīšanu, ļaujot daļai ieslodzīto uzspiest pārējiem savus izdomātos likumus. Pieteikumā arī norādīts, ka Liepājas cietuma administrācija vainojama pieteicēja nonākšanā "kreiso" kastā, jo viņš ievietots kamerā ar personām, kuras notiesātas par pedofiliju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties