Ceturtdien, 18. aprīlī, Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Autortiesību likumā, pēc kuru pieņemšanas jau todien publiski izskanēja, ka nu atrisināti vairāki līdz šim "sasāpējuši" un sabiedrībai aktuāli jautājumi. Piemēram, viens no tiem, kas iepriekš raisīja plašas publiskas debates, – kad un kam ir jāmaksā, teiksim, par radio klausīšanos mājās, darba vietā, publiskā vidē u.c. Atsaucoties uz jauno publiskā izpildījuma definīciju, Saeimas pārstāvji vēsta, ka līdz ar citām tagad arī šī lieta ir skaidra.1Tomēr, kā atklāj 18. aprīļa Saeimas sēdes stenogramma,2 atspoguļojot deputātu debates par minēto likumprojektu un tam iesniegtajiem priekšlikumiem, ne visos svarīgajos jautājumos deputāti bijuši vienprātīgi, tostarp saistībā ar atlīdzību par datu nesējiem un publiskā izpildījuma definīciju.
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāts Raivis Dzintars. Strādājam ar likumprojektu "Grozījumi Autortiesību likumā". Šodien ir cerības likumprojektu apstiprināt galīgajā lasījumā.
Pie likumprojekta ir strādāts ilgu laiku, diskusijas ir bijušas gan komisijas telpās, gan Kultūras ministrijas darba grupā, un šis ir viens no tiem gadījumiem, kad intereses ir ne tikai atšķirīgas, bet arī savstarpēji izslēdzošas tāpēc, ka, protams, arī par gala rezultātu visi nekad nebūs apmierināti. Tas, ko es vēlētos komisijas vārdā teikt, – ka vismaz komisijas deputātu vairākums ir pārliecināti, ka tas, pie kā mēs esam nonākuši, šobrīd ir optimums, bet tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka nebūtu nepieciešamas arī citas izmaiņas, citi uzlabojumi, pie kā varētu arī turpmāks strādāt.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.