8. Oktobris 2013 /NR. 41 (792)
Numura tēma
Kas ir kļūdaina ārstniecība
2
Mg.iur., Dipl. med.
Ronalds Rožkalns
zvērināts advokāts 

Ārstniecības personai, veicot kļūdainu ārstniecību, var iestāties civiltiesiskā atbildība, kriminālatbildība, administratīvā atbildība, kā arī disciplināratbildība. Taču izvērtēt ārstniecības personu profesionālo pārkāpumu lietas nav viegls uzdevums. Tiesai1 šajās lietās nākas saskarties, no vienas puses, ar pacienta vairāk vai mazāk subjektīvu viedokli par ārstniecības gaitu un tās iznākumu, no otras puses – ar zinošas un prasmīgas ārstniecības personas skaidrojumu, kāpēc ārstniecības rezultāts, iespējams, atšķiras no gaidītā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
no tautas
11. Oktobris 2013 / 15:53
0
ATBILDĒT
-Kā lai tiesnesis zina?... Lūk, te jau sākās tās nepareizi izspriestās lietas!Tad jau jājautā- kāpēc vispār vajag tiesu med.ekspertu, tiesa tāpat neņems vērā, vai citiem vārdiem- tiesa zina labāk par ekspertu.Tā tas būtu jāsaprot?Runājot vienkāršiem vārdiem- eksperts ir tiesneša padomnieks atsevišķās niansēs, kur tiesa varētu nezināt kā rīkoties. Ja Puse lūdz eksperta atzinumu, tiesai eksperta atzinumā paustais ir jāņem vērā, nevis jāizliekās par beigtu. Tad- kāda mums jēga no procesa vispār, no sacīkstes principa, ja tiesa- uz ģīmi vien paskatoties jau izspriež tiesu? Tad nevajag sēdēt tiesā, vajag iet par ekstrasensu, ja visu tik labi zin.
No tiesas
9. Oktobris 2013 / 11:03
0
ATBILDĒT
Viss jau tā ir, uzrakstīts glīti un pareizi. Taču, ja padomā reāli - nu būsim godīgi, nevar tas tiesnesis līdz niansēm saprast kaut ko tik specifisku kā medicīna, lai lavierējot starp 48 latīņu termiņiem izšķirtu, vai pacients ārstēts pareizi un vai noticis viņa tiesību aizskārums. Var jau pētīt medicīnas avotus un literatūru, taču drusciņ kaut kas no tā ir jāsaprot. labi, tiesnesis papēta eksperta atzinumum, taču, kā viņam novērtēt, vai tajā piesauktie avoti medicīnas nozarē ir vai nav ticami, autoritatīvi? Aizejiet uz vizīti pie ārsta, un pasakiet: lūk, profesora Krastiņa grāmatā minēts vai Torgāna doktrīna paredz... Nu tak vienalga tam dokam kā tāds Krastioņš, tā Torgāns!!Līdzīgi arī tiesā - sabāž atzinumos nu nez kādus avotus un metodes, kas nezinātājam neko daudz neizsaka.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
8. Oktobris 2013 /NR. 41 (792)
Ārsta profesionālā brīvība
1
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 41 (792)
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties