Civilprocesa likuma 594. panta pirmās daļas 3. punkts, kurā noteikts ieturējumu no darba samaksas maksimālais apmērs, nesatur tiešus norādījumus par minimālās darba algas saglabāšanu darbiniekam, tādēļ šai speciālajai normai priekšroka dodama vienīgi attiecībā uz veicamo ieturējumu apmēru, kas atšķiras no vispārējā tiesību normā – Darba likuma 80. panta pirmās daļas pirmajā teikumā paredzētā (20 procenti), bet jautājumā, kas skar minimālās darba algas saglabāšanu, prioritāra piemērojamība tai nevar tikt piešķirta jau tādēļ vien, ka minēto jautājumu tā neregulē, t.i., nesatur noteikumus, kuri papildina vai ierobežo vispārējo tiesību normu.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: senatore referente M. Zāģere, senatore I. Garda, senatore E. Vernuša, izskatīja rakstveida procesā civillietu sakarā ar prasītājas E.S. kasācijas sūdzību par Liepājas tiesas 2013. gada 28. janvāra spriedumu E.S. maza apmēra prasībā pret Liepājas pilsētas izglītības pārvaldi un Liepājas internātpamatskolu par darba algas daļas Ls 1453,24 piedziņu.
Aprakstošā daļa
[1] Pamatojoties uz 2002. gada 20.decembrī noslēgto darba līgumu, E.S. pieņemta darbā Liepājas internātskolā par ģeogrāfijas skolotāju un logopēdi.
[2] E.S. 2012. gada 6.janvārī cēlusi tiesā maza apmēra prasību pret Liepājas pilsētas izglītības pārvaldi un Liepājas internātpamatskolu par darba algas daļas Ls 1453,24 piedziņu.
Prasības pieteikumā norādīts tālāk minētais pamatojums.
[2.1] Darba devēja pārkāpusi darba līgumu un Darba likuma 80.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.