"Acis vienmēr novēroja, balss visur sekoja. Guļot vai nomodā, strādājot vai ēdot, istabā vai ārā, vannā vai gultā – izbēgt nebija iespējams. Pašam piederēja tikai daži kubikcentimetri telpas galvaskausā." – Džordžs Orvels
Mūsdienu sabiedrībā aizvien lielāku nozīmi iegūst cilvēkdrošība un sabiedrisko apdraudējumu novēršanas problēmas. Moderno tehnoloģiju laikmetā, lai cik tas nebūtu paradoksāli, sabiedrībā drošības potenciāls nepalielinās, bet palielinās apdraudējumu līmenis, paplašinās apdraudējumu veidi, formas un negatīvās ietekmes sekas. Indivīdu ietekmēšanā, tai skaitā izdarot pret viņiem vērstus noziedzīgos nodarījumus, tiek izmantotas inovatīvas tehnoloģijas, kuras nav pietiekami apzinātas un izzinātas.
Raksta autors publikācijā vēlas pievērst uzmanību jaunas pieejas tiesībaizsardzības iestāžu darbībā – psihotehnoloģiju un neirotehnoloģiju – tēmas aktualitātei. Rakstā ir iekicēti psihotehnoloģiskās izziņas un ietekmēšanas atsevišķi aspekti, neirotiesībzinātnes (Neirolaw) attīstības kontūras, kā arī psihotehnoloģijas studiju kursu realizācijas prakse un iespējas juristu profesionālajā izglītībā, nepretendējot uz tēmas plašu un dziļu izklāstu.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.