"Denacionalizēto namu īrnieku problēma valsts līmenī tika risināta, diskutējams ir jautājums, par to, cik tas bija efektīvi, tomēr kopumā jāatzīst, ka denacionalizēto namu īrnieki nevar paļauties uz pastāvīgu valsts aizsardzību mājokļa jautājumā. [..] tiesības uz mājokli neuzliek valstij par pienākumu piešķirt par valsts līdzekļiem katram indivīdam mājokli pēc viņa pieprasījuma un vēlmēm," – šādi un citi secinājumi izriet no pagājušajā nedēļā tiesībsarga sniegtās atbildes Latvijas denacionalizēto un municipālo māju īrnieku un dzīvokļu īpašnieku asociācijai.
Tiesībsarga birojā ir saņemts kolektīvs iesniegums, kurā norādīts uz nepieciešamību izstrādāt un pieņemt likumprojektu par kompensācijām denacionalizēto namu īrniekiem, kurš būtu atbilstošs demokrātiskas sabiedrības normām un atrisinātu denacionalizēto namu īrnieku problēmu.
Tiesībsargs vairākkārt ir sniedzis informāciju denacionalizēto namu īrniekiem, norādot, ka fakts, ka īpašuma tiesību atjaunošanas rezultātā denacionalizēto un likumīgajiem īpašniekiem atdoto namu īrniekiem vienlaikus mainījās izīrētājs, pats par sevi nav uzskatāms par cilvēktiesību pārkāpumu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.