29. Jūlijs 2014 /NR. 29 (831)
Skaidrojumi. Viedokļi
Noziedzīgu nodarījumu reālā kopība kā atbildību pastiprinošs apstāklis
1
Bac.iur.
Ainārs Persidskis
Biznesa augstskolas “Turība” studiju programmas “Tiesību zinātne” maģistrants

2013. gada 1. aprīlī kā atbildību pastiprinošs apstāklis Krimināllikumā (turpmāk – KL) tika iekļauts apstāklis "ja noziedzīgais nodarījums veido noziedzīgu nodarījumu reālo kopību", bet pēc A. Judina priekšlikuma un Saeimas vairākuma atbalsta noziedzīgu nodarījumu reālā kopība kā atbildību pastiprinošs apstāklis ar 2014. gada 14. jūniju no Krimināllikuma ir izslēgts.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
skats no malas
4. Augusts 2014 / 17:06
0
ATBILDĒT
Šķiet ka autors jau aizmirsis vecos labos laikus, kad par atkārtotām 15+ zādzībām varēja dabūt tik par cik par 2.

Rezumējot var secināt:

Autors ir pamatoti konstatējis, ka vairāki izdarīti noziedzīgi nodarījumi, kas veido noziedzīgo nodarījumu reālo kopību ir sabiedriski bīstamāki, kā atsevišķi noziedzīgi nodarījumi, taču tiesas (skatīt autora piedāvāto statistiku, kuru nav pamata apšaubīt) lielākoties notiesājot šādas personas, vieglāko sodu ietver smagākajā vai daļēji saskaita sodus, tādējādi faktiski vainīgā persona bieži vien netiek sodīta par vieglāko izdarīto noziedzīgo nodarījumu vai tiek sodīta ar mazāku sodu, kā izdarot atsevišķu noziedzīgu nodarījumu.

Neskatoties uz iepriekš minēto, diezgan kritiski vērtējama autora ideja minēto problēmu risināt nosakot noziedzīgu nodarījumu reālo kopību kā atbildību pastiprinošu apstākli. Faktiski iepriekš minētās problēmas pamatā ir nevis nepilnības Krimināllikumā, bet drīzāk nepilnības Krimināllikuma piemērošanā, jo Krimināllikums tiesai un prokuratūrai ir devis pietiekami plašas pilnvaras izvērtēt, vai sodi par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem ir iekļaujami, vai saskaitāmi un, ja saskaitāmi, tad kādā apjomā.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties