26. Augusts 2014 /NR. 33 (835)
Intervija
Tiesībsargs: cilvēktiesībām valsts budžeta priekšā nav jāpiekāpjas
5
Juris Jansons intervijā Dinai Gailītei un Sannijai Matulei
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Boriss Koļesņikovs

"Man un manai komandai mūsu mērķi ir skaidri. Ir jāpanāk, lai mūsu sabiedrība kļūst arvien zinošāka par cilvēktiesībām un to aizsardzības mehānismiem. Lai aizvien mazāk būtu iemeslu iedzīvotājiem sūdzēties par mūsu valsts un pašvaldības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kuri savā darbā nav ievērojuši labas pārvaldības principus," – tā nepilnus divus mēnešus pēc ievēlēšanas amatā 2011. gada pavasarī, nosakot savas darbības stratēģiju turpmākajiem trim gadiem, pauda jaunais tiesībsargs Juris Jansons. Tagad, jau atskatoties uz šiem gadiem, sarunā ar "Jurista Vārdu" viņš ir spiests atzīt: cilvēktiesību jomā Latvijā esam iesācēju līmenī, un vēl ļoti daudz jāstrādā, lai pietuvotos tiem standartiem un izpratnei, kāda par cilvēktiesībām valda attīstītajās demokrātijās.

Juri Jansonu – pēc kārtas otro Latvijas Republikas tiesībsargu, kurš nomainīja savu priekšteci Romānu Apsīti, – Saeima amatā uz pieciem gadiem ievēlēja 2011. gada 3. martā, un attiecīgi viņa pilnvaru termiņš ir no 2011. gada 17. marta līdz 2016. gada 16. martam.

J. Jansonu uz sarunu "Jurista Vārds" aicināja laikā, kad tradicionāli – vasaras sākumā – ir sagatavots Latvijas Republikas tiesībsarga pārskata ziņojums par iepriekšējā gada darbu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nulle
27. Augusts 2014 / 17:38
8
ATBILDĒT
Vienkārši nulle, lasot viņa iestādes atzinumus var redzēt, ka faktus nepārbauda, analīzi neveic, grābj informāciju no preses u.c. autoritatīviem avotiem :)
Kauns un vēlreiz kauns! Sajūta, ka galvenais čivināt, bet nav svarīgi par ko par taisnību vai vienkārši celt popularitāti!
Pilnīgākā nulle!
n > nulle
27. Augusts 2014 / 18:22
0
ATBILDĒT
Jūs laikam lasat kaut kādus savus īpašos atzinumus, jo tajos, ko es lasu, viss ir savās vietās. Tāpēc, lai būtu auglīga šī diskusija, lūdzu, miniet konkrētus atzinumus un to defektus.w
Baraks Osama
26. Augusts 2014 / 12:25
2
ATBILDĒT
Man kaut kā savā prātā grūti savienot augsto tiesībsarga amatu ar vaļsirdīgu atzīšanos, ka viņš, stājoties amatā, „jo īpaši” ar tiesībsarga pamatdarbības jomu – cilvēktiesībām – saistītas lietas pārzinājis „ļoti vāji”. Ko domāt par amatā iecelšanas apstākļiem, lasot šādu tekstu?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties