23. Septembris 2014 /NR. 37 (839)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ukrainā notiekošā militārā konflikta raksturs un atbildība par lidmašīnas notriekšanu
7
Bac.iur.
Jānis Priekulis
LU Juridiskās fakultātes maģistrants, ZAB "Borenius" jurista palīgs 
Bac.iur.
Ingus Meimers
LU Juridiskās fakultātes maģistrants, zvērināta advokāta Ulda Šneibaha biroja jurista palīgs 
Bac.iur.
Valdemārs Veinbergs
LU Juridiskās fakultātes maģistrants 

2014. gada 11. martā žurnālā "Jurista Vārds" tika publicēts raksts "Krievijas iebrukums Ukrainā: starptautisko tiesību aspekti", kurā tika secināts, ka Krievija ir pārkāpusi ne tikai ANO Statūtu 2. panta ceturtajā daļā noteikto spēka lietošanas aizliegumu, bet arī veikusi agresiju pret Ukrainu. Kaut arī kopš šī raksta tapšanas ir pagājuši jau vairāk nekā seši mēneši, Ukraina vēl aizvien atrodas starptautiskās sabiedrības uzmanības lokā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
hm...
25. Septembris 2014 / 23:14
8
ATBILDĒT
Nevar pārvērst rakstu žurnālā par tiesas spriedumu, pie kam balstītu uz informāciju no delfi . Secinājumiem zinātniskajā rakstā jābūt bezpersoniskiem.
Jānis Priekulis > hm...
26. Septembris 2014 / 10:58
1
ATBILDĒT
Paldies par Jūsu viedokli. Tomēr personīgi nevaru tam piekrist sekojošu iemeslu dēļ:
1. Rakstā tiek ieskicēti piemēri, kas izskanējuši publiskajā telpā, un aplūkoti tie no tiesību viedokļa. Tieši tāpēc tos sauc arī par piemēriem, nevis faktiem, jo rakstā tiek apspēlētas ziņas par faktiem. Tajā netiek pateikts, ka kāda ziņa par faktu, būtu patiesa, lai to dēvētu par faktu. Tāpēc rakstā tiek lietotas teikuma konstrukcijas – „ja..., tad...” vai „lai..., tad...”.
2. Neviens no rakstā izdarītajiem secinājumiem nav personisks, jo visi rakstā izdarītie secinājumi ir balstīti uz Starptautisko tiesību avotiem, kas minēti ANO Starptautiskās tiesas statūtu 38.pantā.
3. Pat, ja kāds no secinājumiem tiktu izdarīts personisks, uzskatām, ka autoriem kā Latvijas Republikas pilsoņiem būtu tiesības paust savu pilsonisko attieksmi par notikumiem Ukrainā.
Jurčiks > Jānis Priekulis
26. Septembris 2014 / 14:03
0
ATBILDĒT
Ja es pareizi saprotu, tad rakstā izdaritos secinājumus varēs izmantot arī pret Ukrainu, ja izrādīsies, ka aviolaineri nogāza Ukrainas armija? Šajā sakarā interesants ir Latvijas medijos PILNĪGI IGNORĒTAIS Vācijas Bundestāga memorands par atbildi uz deputātu pieprasījumu par izlūkdienesta ziņām par MH-17 notriekšanu. Tur interesantas lietiņas parādās, piemēram, ka tur regulāri patrulē 2 AWACS, kuri ir uztvēruši SA-3 raķetes palaišanu (tas ir pavisam cits aparāts nekā separātistu rīcībā esošais BUKs). Sīkāk sk. http://dipbt.bundestag.de/doc/btd/18/025/1802521.pdf

P.S. Es neaizstāvu NEVIENU. Es aizstāvu TIKAI demokrātiskā sabiedrībā dzīvojoša cilvēka tiesības zināt patiesību nevis dzīvot melos un demagoģijā
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties