3. Februāris 2015 /NR. 05 (857)
Intervija
Padarīts liels darbs
1
Ineta Ziemele intervijā JURISTA VĀRDAM
Foto: Boriss Koļesņikovs

Kopš 2015. gada 8. janvāra Latvijas Republikas Satversmes tiesa pēc ilgāka laika atkal strādā pilnā – septiņu – tiesnešu sastāvā: šai dienā amatā stājās 2014. gada 11. septembrī Saeimas apstiprinātā tiesnese Ineta Ziemele. Pirms tam deviņus gadus viņa bija Latviju pārstāvošā Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) tiesnese.

Intervijā "Jurista Vārdam" I. Ziemele atskatās uz noslēgto darba posmu ECT, atceroties nozīmīgākās un sarežģītākās izskatītās lietas, kā arī dalās pārdomās par priekšā stāvošo darbu Satversmes tiesas tiesneša amatā. Tā kā saruna notika īsi pēc terorakta Parīzē, "Jurista Vārds" izvaicāja I. Ziemeli arī par viņas skatījumu uz dažādu pasaules uzskatu sadursmēm Eiropas kultūras un tiesību telpā.

Ņemot vērā nesenos notikumus saistībā ar "Charlie Hebdo" un no tiem izrietošās tēmas par iecietību, dažādu vērtību respektēšanu un reliģiju, ko par šiem jautājumiem var teikt no ECT skatpunkta?

Es gribētu vilkt paralēles ar Lielās palātas spriedums lietā "S.A.S. pret Franciju" (par Francijas liegumu sabiedriskās vietās valkāt musulmaņu burku). Jūs sakāt, ka plašāk ir izskanējusi šī sprieduma izpratne drošības apsvērumos balstīta un pieņemama šī ierobežojuma akcepta ECT aspektā, bet, lasot spriedumu uzmanīgi, redzams, ka ECT šajā lietā vērtēja vienu no Francijas konstitūcijas kodola vērtībām vivre ensemble jeb Francijas skaidrojumu par zināmiem kopā dzīvošanas nosacījumiem Francijas sabiedrībā, no kura arī izrietēja šāda lieguma pamatojums. Līdz ar to pastāv indivīdu tiesības, bet pastāv arī konkrētās sabiedrības fundamentālās vērtības, un, kā ECT ir teikusi arī citās lietās, dažreiz ir nepieciešams arī indivīdiem akceptēt zināmus kompromisus, bet šos kompromisus noteiks konkrētais konstitucionālais ietvars.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ZAB Ellex Kļaviņš SIA
12. Februāris 2015 / 15:04
0
ATBILDĒT
Kāpēc Ineta nekad nesmaida? ;)
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties