14. Jūlijs 2015 /NR. 27 (879)
Tiesību prakse
Kasācijas sūdzības iesniegšanas nosacījumi (Civilprocesa likuma 82. panta septītā daļa)
1
Augstākās tiesas Civillietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKC-2034
2015. gada 9. februārī

Lietas vešana kasācijas instances tiesā Civilprocesa likuma 82. panta septītās daļas izpratnē nozīmē to procesuālo darbību veikšanu, kas atbilst Civilprocesa likuma desmitās sadaļas "Kasācijas tiesvedība" normām.

Atzīstams, ka kasācijas sūdzību iesniegusi persona, kura nav tam pilnvarota, un kasācijas tiesvedības ierosināšana ir atsakāma atbilstoši Civilprocesa likuma 464.1 panta pirmajai daļai, ja kasācijas sūdzību juridiskas personas vārdā nav parakstījusi tās amatpersona, kas darbojas likumā, statūtos vai nolikumā piešķirto pilnvaru ietvaros, vai zvērināts advokāts.

Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija šādā sastāvā: tiesnesis V.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Uldis
31. Jūlijs 2015 / 12:22
0
ATBILDĒT
'Iepazīstoties ar šo lēmumu rodas jautājums: "Vai tiešām likuma mērķis ir liegt personai tiesas pieejamību?" Šajā gadījumā tieši šādi apstākļi ir iestājušies - kas parakstīja? Pilnvarotais pārstāvis un ne advokāts nu tad nav nozīmes vai spriedums ir pareizs vai nē un vai ir bijusi pilnvardevēja griba pārsūdzēt spriedumu. Vēlos piebilst, ka ne velti Civilprocesa likuma 453.panta 3.daļa ir izslēgta ar 23.04.2015. likumu un attiecīgi grozīta Civilprocesa likuma 459.panta 1.daļa un šādos gadījumos, jeb gadījumā kad no kasācijas sūdzībai pievienotās pilnvaras vai cita dokumenta neizriet pilnvarojums pārsūdzēt spriedumu kasācijas kārtībā, tad apelācijas instances tiesas tiesnesis pieņem lēmumu atstāt kasācijas sūdzību bez virzības nosakot termiņu trūkumu novēršanai.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties