20. Oktobris 2015 /NR. 41 (893)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību nepildīšana
5

2014. gada 3. aprīlī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā (turpmāk – KL), ar kuriem tas tika papildināts ar jaunu 168.1 pantu, kas paredz atbildību par nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.1 Atbilstoši Tiesu informācijas sistēmas datiem pagājušajā gadā saskaņā ar šo pantu tika notiesāti 17 cilvēki, savukārt 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos tiesas sodīja vēl 32 personas.2 Jaunās tiesību normas aktīva piemērošana nepārprotami norāda, ka likuma grozījumiem ir bijusi praktiska nozīme un konstruētais noziedzīga nodarījuma sastāvs raksturo mūsu sabiedrībā gana izplatītus nodarījumus, nevis tikai hipotētiski iespējamu apdraudējumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Iveta
27. Oktobris 2017 / 14:51
0
ATBILDĒT
Un, kā ir ar ļaunprātību gadījumā, ja, piemēram, aizsargājamā persona pati ļauj atgriezties un uzturēties (dzīvot) mājoklī, kurā tiesa noteikusi aizliegumu, taču neviens no abiem nav iesniedzis pieteikumu tiesai par lēmuma atcelšanu? Pēc tam strīda gadījumā aizsargājamā persona iesniegumā policijai norāda uz lēmuma neievērošanu? Tīši būs pārkāpts lēmums, tur netīši nevar. Bet ļaunprātība?
Lelde
20. Oktobris 2015 / 09:55
0
ATBILDĒT
Atvainojos, nevis drošības līdzeklis, bet aizsardzības līdzeklis.
Lelde
20. Oktobris 2015 / 09:53
0
ATBILDĒT
Nezin kādēļ likumā paredzēts pienākums iesniegt prasību, ja to var nepildīt. Ar kādu mērķi ? Par aizsardzības līdzekļa atcelšanu tiesnesis lemj tikai tādā gadījumā, ja tiek iesniegts pieteikums. Secīgi, tiesneša piemērotais drošības līdzeklis var saglabāties gadiem ?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties