19. Janvāris 2016 /NR. 3 (906)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ko darīt ar okupācijas laikā Latvijai nodarītajiem zaudējumiem
3
Prof. Dr.iur.
Ineta Ziemele
 

Latvijas okupācijas un tās seku jautājums vēl arvien ir dzīvs Latvijas sabiedrībā. Vēl jo vairāk tas ir dzīvs ne tikai Latvijā, bet turpina būt aktuāls dažādos starptautiskos kontekstos. Piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesai samērā regulāri ir bijis jāskata lietas, kas ir tiešā cēloniskā sakarā ar dažādiem okupāciju raksturojošiem notikumiem. Nesen ECT Lielā palāta pieņēma spriedumu lietā "Vasiļausks pret Lietuvu" par nacionālo partizānu noslepkavošanu Lietuvā un attiecīgā drošības dienesta darbinieka notiesāšanu tagad pēc neatkarības atjaunošanas. Pagājušā gada nogalē ECT izbeidza lietu "Tess pret Latviju" un "Larionovs pret Latviju" skatīšanu. Viņi bija notiesāti Latvijā pēc panta par genocīdu un noziegumiem pret cilvēci sakarā ar deportāciju organizēšanu.

Tomēr Latvijā faktiski jau no deviņdesmito gadu sākuma ir bijuši dažādi viedokļi par to, ko iesākt ar pagātnes nastu. No vienas puses, Saeima ir pieņēmusi vairākas deklarācijas saistībā ar Latvijas okupāciju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ruta Pazdere
4. Marts 2016 / 11:10
0
ATBILDĒT
PALDIES Ziemeles k-dzei par personīgo ieguldījumu līdzīga referāta nolasīšanā 05.11.2015. starptautiskā konferencē "Kāpēc jāaprēķina PSRS okupācijas zaudējumi", kurā 3 Baltijas valstu tieslietu ministri parakstīja Deklarāciju par nepieciešamību veikt šo darbu kopīgi. Paldies !!!
sm.
19. Janvāris 2016 / 16:44
0
ATBILDĒT
Šoreiz ne juridisks, bet personisks komentārs. Paldies gudrajiem juristiem, kas savas prasmes paralēli pamatdarbam velta tautai nozīmīgu jautājumu taisnīga risinājuma atspoguļošanā (ticu, ka galu galā varēsim teikt arī – atrisināšanā). Tas spēcina ikdienā taktiski pretoties netaisnīgai, reizumis prettiesiskai rīcībai šodienas Latvijā.
Seskis
19. Janvāris 2016 / 09:10
9
ATBILDĒT
Šāda tipa politiski tendētus rakstus noteikti finansē imperiālistiskie naudas maisi Kapitolijā un viņu līdzskrējēji vēža saēstajās Ziemeļatlantijas līguma valstīs. Par zaudējumu atlīdzību tiks runāts tad, kad Latvijā tiks atjaunota darba strādnieku, darba zemnieku un garīgā darba proletariāta vara. Tikai tad līdzīgu rakstu autori izmisīgi skraidīs pa Kurzemes jūrmalu, mēģinot atrast laivu, lai varētu klusiņām aizpeldēt uz monarchistisko, satrunējušo Zviedriju. Pirmais darbs pēc tautas varas atjaunošanas - revīzija krimināltiesībās, lai varētu saukt pie kriminālatbildības ekonomiskos bēgļus, kuri ar savu darbu finansē starptautisko imperiālisma slaktiņu. Par to naudu, ko savam saimniekam nopelna aizbraucējs Jānis Īrijas gliemežu fermā, tiek saražota munīcija, ar ko tiek noslepkavoti 30 Mušīlijas aborigēni. Tāpat pie kriminālatbildības jāsauc aizbraukušo nodevēju radinieki, kuri atbalsta starptautisko noziedzību. Un vēl - nekavējoties uz Iekškrievijas filtrācijas nometnēm jānosūta mobilo telefonu lietotāji, lai noskaidrotu ārvalstu spiegus, diversantus, kaitniekus un sabotierus. Tikai ar atlikušajiem cilvēkiem var mēģināt izveidot tiesisku Latviju!
Par zaudējumu atlīdzību buržuāziskajiem naudas maisiem - to varēs saņemt Dežņeva raga svina raktuvēs!
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties