9. Februāris 2016 /NR. 6 (909)
Numura tēma
Par iespēju sabiedriskās vietās aizliegt seju aizsedzošu apģērbu
Jekaterina Macuka
Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Politikas izstrādes un reliģijas lietu nodaļas vadītāja 

Šobrīd Latvijas Republikas normatīvajos aktos nav noteikts vispārīgs aizliegums sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Līdz ar to personām šādas tiesības – sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu – ir.

Tomēr vairāki normatīvie akti tieši vai netieši paredz gadījumus, kad sejas aizsegšana nav pieļaujama. Piemēram, atbilstoši likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" 11. panta pirmajai daļai sapulces, gājiena un piketa dalībniekam šo pasākumu laikā ir aizliegts slēpt savu seju zem maskas. Savukārt Patvēruma likuma 11. panta pirmās daļas 1. punkts uzliek pienākumu patvēruma meklētājam sadarboties ar Valsts robežsardzi, lai varētu nofotografēt un identificēt patvēruma meklētāju. Ministru kabineta 2010. gada 2. marta noteikumu Nr. 194 "Noteikumi par patvēruma meklētāja personas dokumentu un tā izsniegšanas kārtību" 5.3. apakšpunkts nosaka patvēruma meklētāja dokumenta izgatavošanas prasības attiecībā uz fotogrāfiju – dokumentā iekļauj patvēruma meklētāja fotogrāfiju (attēlā persona ir bez galvassegas un tās seja ir atsegta). Arī saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 21. februāra noteikumu Nr. 134 "Personu apliecinošu dokumentu noteikumi" 2.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties