26. Jūlijs 2016 /NR. 30 (933)
Skaidrojumi. Viedokļi
Atpakaļejoša spēka izpratne un juridiskās sekas tiesiskā demokrātiskā valstī
1
Dr. iur.
Māris Onževs
Biznesa augstskolas “Turība” docents, studiju kursa “Juridiskās metodes mācība un praktikums” pasniedzējs 

Raksta mērķis ir palīdzēt veidot "Jurista Vārda" lasītājiem izpratni par vienu no sarežģītākajiem un vienlaikus pretrunīgākajiem tiesību jautājumiem, par kuru Latvijas tiesību sistēmā joprojām nav izveidojies konsekvents un vienots viedoklis – atpakaļejošu spēku un tā sekām tiesiskā demokrātiskā valstī. Tā kā juridiskās problēmas, kas saistītas ar atpakaļejošu spēku, ir ļoti daudzšķautņainas un apjomīgas, raksts primāri ir vērsts uz atpakaļejoša spēka vispārīgās izpratnes radīšanu, padziļinātu analīzi par konkrētiem atpakaļejoša spēka aspektiem veicot kādā no autora turpmākajiem rakstiem. Autors cer, ka raksts kļūs par pamatu tam, lai Latvijas tiesību sistēmā veidotos vienota izpratne par atpakaļejošu spēku.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Iveta Ļaksa
28. Jūlijs 2016 / 09:36
0
ATBILDĒT
Attiecībā par Satversmes tiesas sprieduma (29.12.2014.) interpretāciju, kad tiesību norma tiek atzīta par spēkā neesošu kopš pieņemšanas brīža, manuprāt Satversmes tiesa deva deva iespēju personām, kuri ir “nomodā” aizstāvēt savas intereses taisnīgā tiesā. Ja lietas ir izskatītas, tad Civilprocesa likums paredz iespēju vērsties tiesā atkārtoti sakarā ar jaunatklātu apstākli un lietu ierosina pēc lietas dalībnieka pieteikuma un, ja nemaldos Civilprocesa likumā ir noteikti termiņi. Savukārt adresāts, kuram radies tiesiskās paļāvības aizskārums var vērsties tainīgā tiesā.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties