20. Septembris 2016 /NR. 38 (941)
Viedoklis
Izjaukta tiesneša amata atlīdzības attiecība ar valsts pārvaldes amatu atlīdzību
12
Asoc. prof. Dr. iur.
Jānis Neimanis
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnesis, Tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklis 

1. Ceturtdien, 15. septembrī Saeima ārkārtīgā steigā pieņēma likumprojektu "Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā".1 Tas paredz:

1) piešķirt Ministru kabinetam tiesības noteikt Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu (darbinieku) mēnešalgas apmēru, tostarp 12. mēnešalgu grupā – līdz 2200 eiro;

2) iestāde savu būtisko funkciju nodrošināšanai var noteikt īpaši svarīgus amatus, kuru mēnešalgas aprēķināšanā var piemērot koeficientu līdz divi.

Projekts pamatots ar nespēju piesaistīt atbilstošus pretendentus dienestam valsts pārvaldē neadekvāti zemā atalgojuma dēļ, bet daļā par Valsts ieņēmumu dienesta atalgojumu – arī ar funkcijas nozīmību un iestādes vadītāja atbildības līmeni par valsts budžeta administrēšanu. Anotācijā norādīts, ka projektam nav ietekmes uz tautsaimniecības attīstību un tam nav ietekmes uz Latvijas starptautiskajām saistībām.

I

2. Šāds likums izjauc tiesneša dienesta atlīdzības attiecību ar valsts pārvaldes dienestā izmaksājamo atlīdzību, nebalstās uz vienotiem principiem, un šīs attiecības disproporcija ir acīmredzami nesamērīga.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
sm.
23. Septembris 2016 / 19:16
0
ATBILDĒT
Būtiski stiprināt ex-ante kontroli likumdošanā. Likumdevēja patvaļa kļūst arvien izteiktāka - nevērtē ietekmi uz pamattiesībām (NĪN konfiscējošais raksturs), tiesību sistēmu (autora piemērs), 3.lasījuma priekšlikumi (pašvaldību kompetence samazināt SEZ nodokļu atlaides).

Likumdevēja griba paliek apglabāta komisiju audiofailos.

Ja persona tiek ar normatīvo aktu aizskarta, jāpārvar augsta barjera konstitucionālās sūdzības iesniegšanai ST. Bet, ja iespējamais pārkāpums ir ārpus subjektīvo tiesību loka, konstitucionālās kontrole netiek pat iedarbināta.

Lai saglābātu checks&balances, ST jābūt aktīvākai labas likumdošanas principa konkretizēšanā.
Inese
23. Septembris 2016 / 12:56
7
ATBILDĒT
Varbūt augsti godātais profesors būtu ar mieru arī nedaudz komentēt tiesnešu atalgojuma otru daļu - piemēram, piemaksas par darba stāžu (no cik nostrādātiem gadiem un kādā apmērā), par papildus sociālajām garantijām, piemēram, gandrīz divu mēnešu apmaksāto atvaļinājumu utt.
Ēriks > Inese
26. Septembris 2016 / 09:50
2
ATBILDĒT
Likumā tik sarežģīti uzrakstīts,ka nepieciešams komentārs? Mazi burtiņi?Biezāka brille nepalīdz?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties