25. Oktobris 2016 /NR. 43 (946)
Numura tēma
Modernai ekonomikas attīstībai ir jākļūst par valdības darba mērķi
1
Arvils Ašeradens
Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs 

Birokrātijas mazināšana un tiesiskās vides sakārtošana ir nozīmīgākās problēmas, ko pastāvīgi aktualizē uzņēmēji. Ēnu ekonomikas apkarošanai jābūt prioritātei, ko var panākt, koordinēti sadarbojoties valsts institūcijām. Modernas ekonomikas attīstībai ir jākļūst par visas valdības darba mērķi.

Lai panāktu straujāku ekonomikas izaugsmi jau tuvākajos gados, izšķiroša nozīme ir tautsaimniecības konkurētspējas stiprināšanai. To lielā mērā noteiks spēja mazināt produktivitātes plaisu ar modernajām ekonomikām. Lai koncentrētos uz reāliem pasākumiem, ir izstrādāts ekonomikas transformācijas vadības modelis.

Pēc savas būtības tas paredz līdzšinējās pieejas maiņu, lai no jautājuma "ko darīt?" kopā ar sociālajiem partneriem un nozarēm pēc iespējas ātrāk nonāktu līdz konkrētiem pasākumiem – "kas ir jādara". Šajā modelī iekļaujas nozaru attīstības stratēģijas, inovāciju sistēmas pārvaldība un citi nozīmīgi bloki, kas ir svarīgi produktivitātes palielināšanā. Tā īstenošanai nepieciešams visas valdības koordinēts komandas darbs.

 

Jānovērš darba tirgus disproporcija

Latvijas darba tirgu patlaban raksturo darbaspēka neatbilstība tautsaimniecības vajadzībām. Latvijā ir liels mazkvalificēto darbinieku īpatsvars un veidojas speciālistu pārpalikums humanitāro un sociālo zinātņu jomās. Vienlaikus ļoti trūkst augstas kvalifikācijas dabaszinātņu, IKT un inženierzinātņu speciālistu, kā arī darbinieku ar profesionālo izglītību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
sm.
25. Oktobris 2016 / 02:40
0
ATBILDĒT
Labi, ka EM sāk vairāk domāt sabiedrības interešu virzienā, tomēr:
1) Š.g. vidū EM solīja aprēķināt, cik daudz valsts OIK pārmaksājusi: "Cik daudz uz OIK rēķina pārmaksāts, to ministrijā vēl izrēķināšot līdz nākamās nedēļas sākumam. Bet ministrijas pārstāve atzīst, ka pārmaksātās summas varētu sniegties miljonos." (http://www.la.lv/par-elektribu-parmaksats/). Timofejevas kundze ministrijā vairs nestrādā, un iedzīvotāju pārmaksātie miljoni palikuši elektroenerģijas ražotāju kabatās.
2) Cik izskanējis, Iesācējuzņēmumu likums rakstīts 10-20 jaunajām kapitālsabiedrībām. Vai tiešām atmaksājas radīt speciālu likumu tik mazam personu skaitam, ar visu tajā noteikto reģistru un sarakstu izveidi un uzturēšanu, iesācējuzņēmumu atbilstības izvērtēšanu daudzajām pazīmēm (70% darbinieku ar maģistra vai doktora grādu u.tml.), riska kapitāla investoru uzskaiti? Būtu jāparedz plašāks IU loks.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties