29. Novembris 2016 /NR. 48 (951)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par aizstāvības nepārtrauktību kriminālprocesā valsts nodrošinātās aizstāvības gadījumos
4
Mg. iur.
Vitālijs Platpirs
zvērināts advokāts, Latgales apgabaltiesas un Rēzeknes tiesas darbības teritorijā praktizējošo zvērinātu advokātu vecākais 

Aizstāvības nepārtrauktība kriminālprocesā ir viens no galvenajiem nosacījumiem aizstāvības kvalitātes nodrošināšanai, cita starpā pienācīgi izpildot Kriminālprocesa likuma 86. pantā noteikto.

Iespēja veicināt aizstāvības kvalitāti ir svarīgs un aktuāls jautājums tiesiskā valstī. Jāņem vērā, ka personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību, bieži vien tieši paša procesa sākumā ir jāsaprot savas tiesības, jāizvēlas aizstāvības pozīcija un attiecīgi arī aizstāvības taktika. Aizstāvības nepārtrauktība labāk ļauj nodrošināt juridisko palīdzību, jo viens advokāts labāk pārzinās krimināllietu gan kopumā, gan katrā atsevišķā stadijā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
preilis
29. Novembris 2016 / 15:08
1
ATBILDĒT
Ko Jūs zināt par nokļūšanas iespējām Daugavpilī no Preiļu vai Krāslavas puses, ja nav personīgā transporta? No Riebiņu novada (Silajāņi, Sīļukalns u.c.) uz Daugavpili vispār nav sabiedriskā transporta. Tas pats no Preiļu novada (Saunas pagasts), Līvānu novada (Sutru pagasts, Turku pagasts, Rudzātu pagasts). Taisot reformu, par cilvēkiem vispār neviens nav domājis.
atvainojiet
29. Novembris 2016 / 09:21
5
ATBILDĒT
Ko nozīmē "Gadījumos, kad aizstāvis, ar kuru noslēgta vienošanās, nevar ierasties procesuālās darbības veikšanai"? Kas tie par gadījumiem? Vai nu ir vienošanās,vai arī tās nav,t.i. vai nu spēj to pildīt,vai arī nespēj un tādēļ neuzņemies.
BOSS
29. Novembris 2016 / 08:52
1
ATBILDĒT
Ja policija ievērotu "dežūrējošā advokāta" principi, tad iespējams, viens advokāts varētu piedalīties visā procesā. Bet tā kā mums policija advokātus procesā iesaista, lielākoties, caur pazīšanos, veidotos tā pati sictuācija - dažiem advokātiem būtu ļoti daudz kriminālprocesi. Tad atkal rodas jautājums par kvalitāti!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties