20. Decembris 2016 /NR. 51 (954)
Tiesību politika
Cilvēktiesību un labas pārvaldības aktualitātes 2016. gadā

Pagājušonedēļ, 13. un 14. decembrī, notika ikgadējā tiesībsarga cilvēktiesību un labas pārvaldības konference, kuras ietvaros šoreiz tika diskutēts par vairākām īpaši aktuālām tēmām: sabiedrības iecietības veicināšana naida runas atpazīšanas kontekstā, bērnu sociālā un medicīniskā rehabilitācija, kā arī labvēlīgas dzīves vides veicināšana u.c. Tradicionāli konferenci atklāja tiesībsargs Juris Jansons, sniedzot ziņojumu par kārtējā gada aktualitātēm biroja darbā un ieskatu nākamajam – 2017. – gadam izvirzīto mērķu sarakstā. Šeit publicēts tiesībsarga pārskats, kas nolasīts konferencē, bet citus materiālus skat. www.tiesibsargs.lv.

Atskatoties uz 2016. gadā paveikto, ir zināmas līdzības kā pirms pieciem gadiem, uzsākot savu pirmo mandāta termiņu – šis ir jaunā mandāta pirmais gads.

Ir, protams, aspekti, kas pirmo gadu otrajam mandātam būtiski atšķir no pirmā. Esmu gandarīts, ka ar spēcīgas komandas palīdzību biroja darbs ir kļuvis vēl profesionālāks un spējam daudz vairāk cilvēkiem palīdzēt novērst cilvēktiesību un labas pārvaldības pārkāpumus. Turpmāk koncentrēti iepazīstināšu ar Tiesībsarga biroja nozīmīgāko veikumu 2016. gadā un prioritātēm 2017. gadam.

 

Pilsonisko un politisko tiesību joma

Tiesības uz taisnīgu tiesu

Jau vairākus gadus esmu norādījis uz to, ka valstī nodrošinātā juridiskā palīdzība nav pietiekama, kā rezultātā tieši mazaizsargātāko personu tiesības uz pieeju tiesai jau šobrīd ir ierobežotas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties