20. Decembris 2016 /NR. 51 (954)
Numura tēma
Ko piedāvā zvērināti notāri
1

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (Padome) priekšlikuma – nekustamo īpašumu darījumu obligātas notariālas formas ieviešana – mērķis ir nodrošināt efektīvu personas pamattiesību uz īpašumu aizsardzību un caurskatāmu, saprotamu un drošu nekustamo īpašumu darījumu noslēgšanas un reģistrācijas kārtību, kā arī Latvijas starptautisko konkurētspēju un investīcijām drošu vidi. Tiesisko vidi valstī nosaka nevis formālas procedūras, bet procedūru rezultāta kvalitāte un personu sajūta par valsts aizsardzību un drošību.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
20. Decembris 2016 / 14:11
0
ATBILDĒT
Arī Latvijā Tieslietu ministrija ir atzinusi, ka liettiesisko jautājumu kontekstā personai ir jāorientējas salīdzinoši ļoti sarežģītās materiālo tiesību normās, kas aptver noteiktu zināšanu apjoma nepieciešamību, turklāt šo lietu kategoriju sarežģītību ir veicinājusi arī zemes reforma un privatizācija. Cilvēks pats nav kompetents izsvērt visus riskus un izlemt, vai viņam ir nepieciešama darījuma notariāla forma (citāts iz raksta).
Seska ieteikums (apzinoties iespējamo kriminālatbildību) - varbūt radīt tādu normatīvo bāzi, kuras ietvaros cilvēks varētu apzināties visus riskus (vai lielāko to daļu) un izprast komplicētās tiesību normas. Citādi, kā smejies, katru dienu kā ieraugs maizes abrā briest normatīvi tiesiskais regulējums dažādās nozarēs, kurā „mazais cilvēks" nespēj orientēties bez viedo krīvu krīvu padoma un ieteikumiem. Turklāt „mazajam cilvēkam" ir jāpiemaksā par savu tiesību ierobežojumu - šāda „valstiskuma" izpratne pat pārspēj 18. decembra jubilāra (visi zina, kas Viņš ir) izpratni par indivīda tiesību apjomu birokrātijas gaņģos.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties