4. Aprīlis 2017 /NR. 14/15 (968/969)
Numura tēma
Izmaiņas normās par administratīvo procesu iestādē
1
Dr. iur.
Edvīns Danovskis
LU Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedras docents 

Likumu vajag izprast un pareizi piemērot, bet grozīt tikai tad, kad bez grozījumiem dzīvot kļūst grūti Septītie grozījumi Administratīvā procesa likumā pārsvarā skar administratīvo procesu tiesā, taču vairākas izmaiņas ietvertas arī normās, kuras regulē administratīvo procesu iestādē. Apsveicami, ka grozījumi Administratīvā procesa likumā notiek reti, jo par nozari atbildīgā Tieslietu ministrija likumprojektus par grozījumiem Administratīvā procesa likumā ...

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
6. Aprīlis 2017 / 10:02
0
ATBILDĒT
Jāpateicas autoram par rakstu - lakonisks, nekā lieka, bet katrs vārds pārdomāts un teksts strukturēts loģiskā, uztveramā secībā! Pēc būtības rakstā pamatots viedoklis par apstrīdēšanas motīvu norādīšanu iesniegumā. Praksē iestāde rokas lauzīdama cenšas izglītot iesniedzējus par motīvu norādīšanu apstrīdēšanas iesniegumos, bet biežāk saņemtās atbildes - izdomājiet paši motīvus, jums lielas galvas, un - ne jau man jādomā, bet jums pašiem jāzina, kāpēc jūsu izdotais akts ir prettiesisks. Sadarbībā ar iestādes klientiem ir izkristalizējies absolūti neatliekams Administratīvā procesa likuma grozījums - Ja augstāka iestāde atstāj negrozītu zemākas iestādes izdotu personai nelabvēlīgu administratīvo aktu, augstāka iestāde pati pārsūdz Tiesā personai izdoto nelabvēlīgo administratīvo aktu Administratīvā procesa likuma noteiktajos termiņos un kārtībā.
Vēl viens saturīgs klientu ierosinājums attiecas uz Administratīvā procesa likuma 80.1. pantu par izlīgumu. Klienti pamatoti vērsuši iestādes uzmanību uz apstākli, ka minētajā pantā nav paredzēts, atbilstoši kuriem likumiem tiek slēgts izlīgums. Līdz ar to Seskis iniciēja iestādes vadlīniju izstrādi par izlīguma noslēgšanu, kuru ietvaros tika izmantoti Ministru kabineta noteikumi Nr.154 „Administratīvo aktu procesa noteikumi" (jo tie ir vieglāk izprotami par Administratīvā procesa likumu), lieti noderēja Krievu tiesas Paplašinātā redakcija, Alariha Breviārijs, Pāvesta vēstule „Responsa рарае Nicolai ad consulta Bulgarorum", kā arī tiesību principi, kas nostiprināti A.Dostojevska romānā „Noziegums un sods", J. Hašeka romānā „Krietnais kareivis Šveiks", F.Kafkas romānā „Process" u.c. darbos ar juridisku ievirzi. Šorīt iestāde jau izmantoja Hamurapi likumos noteikto kārtību, un iemūrēja nekvalitatīvi izbūvētas ēkas sienā būvuzraugu.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
4. Aprīlis 2017 /NR. 14/15 (968/969)
Vēlēs Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju
3
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 14/15 (968/969)
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties