30. Maijs 2017 /NR. 23 (977)
Tiesību prakse
Darbnespējīga persona; sprieduma, ar kuru apstiprināta pirmstiesas procesā slēgta vienošanās, atcelšana
3
Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK-J-44
2017. gada 20. janvārī

Ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmumu par pirmās grupas invalīdu atzīta persona ir darbnespējīga persona, kurai piespiedu darbs, kā tas noteikts Krimināllikuma 40. panta otrajā daļā, nav piemērojams.

Spriedumu, ar kuru tiesa apstiprinājusi pirmstiesas procesā slēgtu vienošanos, nevar atcelt tikai daļā par sodušāds spriedums atceļams pilnībā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Diskriminācija
30. Maijs 2017 / 13:40
0
ATBILDĒT
Ja invalīdam, pensionāram vai grūtniecei, nav iespējams noteikt sodu ar prokurora priekšrakstu, jo naudas sodu nespēj samaksāt, atliek lietu sūtīt uz tiesu, lai piemērotu brīvības atņemšanas sodu.
Tad kā ir ar " gūstot pārliecību, ka šai personai nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču to nevar atstāt nesodītu"?
Absurds
30. Maijs 2017 / 09:01
0
ATBILDĒT
Tātad ja Augstākā tiesa uzskata, ka Krimināllikumā nav konkrēti paskaidrots, kādas personas atzīstamas par darbnespējīgām, atbilstoši juridiskajā literatūrā noteiktajam darbnespējīgas personas ir invalīdi, pensionāri, grūtnieces un citas personas, bet pamatojas tikai uz divu privātpersonu subjektīvo viedokli: (skat. Krastiņš U., Liholaja V. Krimināllikuma komentāri. Pirmā daļa. Rīga: Tiesu namu aģentūra, 2015, 182. lpp.), tad varbūt varētu precizēt ar kuru datumu sākot visi Latvijas invalīdi tiks atbrīvoti no darba, kas viņus uzturēs kā darba nespējīgos, precizēt vai arī izdienējušie armijnieki un policisti ir darba nespējīgi un viņus darbā nevar ņemt, kā arī precizēt no kāda grūtniecības termiņa grūtniece kļūst darba nespējīga? Ar pusstundas grūtniecības termiņu pietiks? Un kas ir citas personas?
Manuprāt to, vai cilvēks ir vai nav darbspējīgs, vislabāk zina pats cilvēks un ja viņš uzskata, ka ir spējīgs veikt piespiedu darbu, tad tādi arī viņam ir piemērojami. Noteikt invalīdiem, pensionāriem, grūtniecēm un citām personām brīvības atņemšanas sodu, jo naudas sodam nav līdzekļu, tikai tādēļ, ka Augstākā Tiesas pamatojas uz kaut kādu mistisku un nezināmu juridisko literatūru ir absurds.
Māris Leja > Absurds
30. Maijs 2017 / 21:24
0
ATBILDĒT
Šāda tiesu praksē izplatītā termina "darbnespējīga persona" ļoti formālā izpratne pamatoti kritizēta arī J.Neimaņa rakstā "Darbnespējīgas personas jēdziena saturs Krimināllikuma 40. panta otrajā daļā", kas iepriekš publicēts Jurista Vārdā.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Kriminālprocesa likums
— likumi.lv —
Krimināllikums
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties