6. Jūnijs 2017 /NR. 24 (978)
Numura tēma
Ilona Kronberga: ja ir liela politiskā griba, iespējams ir viss
3
Ilona Kronberga intervijā Sannijai Matulei
Foto: Boriss Koļesņikovs

Maija sākumā notikušajā "Jurista Vārda" sarunā ar jauno – tikai piecus mēnešus amatā vēl esošo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieci Ilonu Kronbergu nekas neliecināja, ka drīz vien viņa iesniegs atlūgumu un 24. maijs būs pēdējā diena šajā amatā. Publiski izskanējušais iemesls šādam pavērsienam ir it kā pozitīvs – izmaiņas privātajā dzīvē, kas līdzi nes iepriekš neprognozētas pārmaiņas. Tomēr šķiet, ka šis ir gadījums, kad jālasa arī starp rindiņām, jo tie, kas I. Kronbergu pazīst kā personību un profesionāli, zina, ka bērnu tiesību aizsardzības tēma ir viens no viņas aicinājumiem, kuram veltīts arī promocijas darbs, tādēļ viņas potenciāls, ko ieguldīt sistēmā, ir milzīgs un vēlēšanās to darīt – liela un patiesa. Tik pēkšņa atkāpšanās pārsteidza daudzus. Kuluāros runā, ka sistēma nav gatava tādam idejiskajam "smagsvaram" kā I. Kronberga, bet viņa pati šo aspektu nekomentē.

"Uzskatīšu, ka to pusgadu velti neesmu saņēmusi algu, ja vismaz daļa no maniem priekšlikumiem tiks paņemta," tā par Labklājības ministrijā iesniegto iepriekš vadītās iestādes attīstības stratēģiju intervijā atzīst bijusī inspekcijas priekšniece, kuras vīzija par to, kādā virzienā orientējama bērnu tiesību aizsardzība Latvijā, vienlaikus arī ievada šo tematisko "Jurista Vārda" numuru. Tas pilnībā veltīts bērnu tiesību jautājumiem dažādos griezumos, tostarp aicinot juristus apsvērt, vai arī viņi, sniedzot savus pakalpojumus, vienmēr tieši bērna intereses izvirza kā prioritāras, jo šī numura slejās ir pausta tēze, ka dažkārt nekas tā nekaitē bērnam kā divu ļoti gudru juristu cīņa pretējās pusēs.

Vai tas, ko pirmajos mēnešos, inspekcijā strādājot, iepazināt un secinājāt, sakrita ar to, ko domājāt, piesakoties iestādes vadītāja vakancei?

Iepriekš vairāk biju darbojusies jomā, kam bija saistība ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi, kas izpaužas kā likumpārkāpumi un tamlīdzīgi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
bērna māte
7. Jūnijs 2017 / 16:21
0
ATBILDĒT
Darbs ir plānojama, darāma, nevis atsēžama lieta. Tā ir attieksme, un attieksme veido visu. Vienlaikus arī vecākiem ir uzlikti pienākumi. Pirmkārt, atbalstīt savu bērnu. Otrkārt, celt savas kā vecāka spējas. Tāpēc, lai kaut ko no cilvēkiem paprasītu, viņiem vispirms tas ir jāiedod, bet mēs nedodam, tikai sodām, tai skaitā par kļūdām.
:):):):):)
6. Jūnijs 2017 / 13:30
5
ATBILDĒT
"...nevis jātērē resursi, skraidot apkārt un konstatējot faktus, lemjot – sodīt vai ne...."
Kronbergas kundze dzīvo ilūzijas: viens no valsts iestāžu uzdevumiem jau pasen ir atrast veidus kā papildināt valsts budžetu!
Viesturs
6. Jūnijs 2017 / 10:15
0
ATBILDĒT
Personiski nepazīstot, ļoti cienu autori no laika, kad viņa lasīja lekcijas universitātē. Visā ko esmu lasījis no viņas publicētā ir bijis arī tiešām reāls atziņas grauds
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties