6. Jūnijs 2017 /NR. 24 (978)
Numura tēma
Saskarsmes tiesības īstenošanas problemātika
2

Prakse liecina, ka pārāk bieži bērni zaudē iespēju saglabāt kontaktu ar to vecāku, ar kuru nedzīvo kopā, piemēram, lielā attāluma vai, visbiežāk, vecāku naidīgo attiecību dēļ. Tiesībsargs ir konstatējis, ka valstī ir izveidots mehānisms bērna tiesību aizsardzībai, ja viens no vecākiem nepilda tiesas nolēmumu par saskarsmes tiesības izmantošanas kārtību, bet tas nav efektīvs, kā arī nav vienotas bērnu tiesību speciālistu izpratnes un prakses, piemērojot saskarsmes aizliegumu vecākiem vai citām tuvām personām ar bērniem, kas šķirti no ģimenes.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jurists
7. Jūnijs 2017 / 09:54
0
ATBILDĒT
Mazliet tendenciozs un neprecīzs raksts no Tiesībsarga biroja juristi puses. Ar lielo naudas sodu par tiesas nolēmuma nepildīšanu un iespējamo saukšanu pie kriminālatbildības jau viss neapstājas. Diemžēl Tiesībsarga biroja juristi nav pamanījuši 620.28 pantu Civilprocesa likumā, kas sagādā lielas galvas sāpes tiesu izpildītājiem un kas būtībā pasaka, ka tad, ja naudas sods un kriminālatbildība nelīdz, saskarsme var tikt organizēta piespiedu kārtā, tajā skaitā, atverot telpas, kur atrodas bērns, piespiedu kārtā...
Viesturs
6. Jūnijs 2017 / 09:33
1
ATBILDĒT
Nu tas, ka tēviem labākajā gadījumā tiek atstātas nerealizējamās saskarsmes tiesības, bet nodrošināta no pirksta izsūkta apmēra uzturlīdzekļu piedziņa līdz mūža galam tiešām ir stabila prakse valstī.
Pēc būtības ir nepieciešams tikai viens LR tiesu prakses pētījums, kurā tiktu noskaidrots:
- pie kura no vecākiem strīdus gadījumā - tēva vai mātes - ar tiesas nolēmumu bērns paliek ikdienas apgādībā.
Ja tiek noskaidrots, ka 99% gadījumu tiesu nolēmumi ir par labu konkrētam dzimumam (piem. sievietēm), tad ir skaidrs, ka nekavējoties ir jāveic tiesnešu apmācība dzimumu vienlīdzības un līdztiesības jautājumos, varbūt pat nosakot, ka šāda rakstura lietas nevar skatīt, ka nav iziets minētais apmācību kurss.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties