Advokatūrai Advokatūras likuma 107. panta interpretācija ir ļoti būtiska. Sabiedrībai trūkst izpratnes par to, ka advokātu darba mērķis nav peļņas gūšana, kā arī par honorāru noteikšanu. Tādēļ, izlasot 2017. gada 20. jūnija "Jurista Vārdā" Nr. 26 publicēto zvērināta advokāta Dmitrija Skačkova rakstu "Advokatūras likuma 107. pants: interpretācijas problēmas",1 par šo tēmu vēlos izteikt arī savu – citādu viedokli.
"Zvērināts advokāts nav pakalpojumu sniedzējs, bet gan juridiskās palīdzības sniedzējs. Starp advokāta profesijas uzdevumiem un komersanta darbības mērķiem ir būtiskas atšķirības, tāpēc advokāts nedrīkst būt komersants."
Izlasot šī raksta pirmo daļu, šķita, ka kolēģim ir skaidra advokatūras būtība un advokāta loma sabiedrībā, bet tad, kad viņš sāka interpretēt Advokatūras likuma 107. pantu, kurā teikts, ka zvērināta advokāta profesionālā darbība/prakse/ ir intelektuāls darbs un tās mērķis nav peļņas gūšana, sapratu, ka viņa interpretācija ir aplama un nepieņemama.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.