Šovasar līdztekus vēl pāris citām revīzijām Valsts kontrole (VK) ir nākusi klajā ar revīzijas ziņojumu par naudas sodu piemērošanas praksi Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Apkopojot un analizējot revīzijā iegūto informāciju, VK ziņojumā arī secinājusi: "VID faktiskā rīcība liek domāt, ka administratīvo sodu piemērošana varētu būt kļuvusi par iestādes pašmērķi, t.i., primāri uzlabot iestādes rezultatīvos rādītājus, nevis novērst pārkāpumus."
Revīzijas ziņojuma ievaddaļā VK Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktore Zita Zariņa norāda, ka ikdienā publiskajā telpā regulāri izskan informācija un vērtējumi par VID darbību, tostarp bieži tā ir kritika tieši par pārkāpumiem nodokļu jomā un attiecīgi VID piemērotajiem sodiem. Tomēr vienlaikus, kā uzsver Z. Zariņa, informācija un viedokļi par VID uzliktajiem sodiem mēdz būt ļoti atšķirīgi: gan tas, ka sodi ir nesamērīgi bargi, gan arī – ka atsevišķas personas no sodiem veiksmīgi izvairās.
Kā izriet no VK publiskotās informācijas, revīzijā aptvertajā trīs gadu periodā VID par dažādiem pārkāpumiem ir piemērojis naudas sodus gandrīz 52 000 gadījumos par kopējo summu nepilnu 12 miljonu eiro apmērā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.